Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Lutego, Środa, Eleonora, Feliks, Kiejstus

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Ksiądz z Elbląga pieniądze z tacy przekazał na WOŚP. "Kościół przez to nie zubożeje" - zobacz zdjęcia!

29.01.2023, 20:17:00
Ksiądz z Elbląga pieniądze z tacy przekazał na WOŚP. "Kościół przez to nie zubożeje" - zobacz zdjęcia!
Fot. Paweł Friedrich

Ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląg, po raz kolejny przekazał pieniądze zbierane podczas mszy na WOŚP. - Zetknąłem się z hejtem, ale nie uważam, żebym robił coś złego, tylko pożytecznego dla drugiego człowieka. Kościół przez to nie zubożeje, a ja nie będę chodził głody - mówi proboszcz parafii Dobrego Pasterza. Zobacz zdjęcia.

 

 

Dziś (29 stycznia) odbywa się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Elblążanie, jak zawsze, aktywnie biorą udział w akcji. Wsparli ją również wierni kościoła polskokatolickiego w Elblągu. Ksiądz Kazimierz Klaban, proboszcz parafii Dobrego Pasterza przy ul. Warszawskiej po raz siódmy przekazał pieniądze z tacy na orkiestrę dyrygowaną przez Jurka Owsiaka. 

 

To nasza mała cegiełka dołożona zbiórki. W naszym kościele być może nie ma tłumów takich, jak w innych kościoła, ale są osoby życzliwe, oddane kościołowi i drugiemu człowiekowi, wrażliwie na drugiego człowieka. Niezależnie od tego ile pieniędzy trafia do puszki, to zawsze jest dar serca

 

- mówi ksiądz Kazimierz Klaban.

 

Tym razem na WOŚP przekazane zostały również pieniądze z licytacji słodkości zorganizowanej po mszy. Dodatkowo uczestnicy nabożeństwa zostali zaproszeni na poczęstunek torem. -  Nie chodzi o to, żeby tylko brać. Trzeba też zauważyć drugiego człowieka. Tradycją jest u mnie, że tego dnia po mszy zapraszam wiernych na poczęstunek. W tym roku było pojawił się wielki, urodzinowy tort WOŚP - dodał duszpasterz.

 

Proboszcz parafii Dobrego Pasterza przyznaje, że pomysł, aby aktywniej wesprzeć WOŚP, pojawił się gdy sam trafił do szpitala. 

 

 

Leżałem w szpitalu, patrzyłem po sali i gdzie nie spojrzałem, tam widziałem czerwone serduszka. Zawsze dawałem datki na orkiestrę, tak, jak wiele innych osób. Tam jednak narodziła się myśl, czemu nie zrobić tego w większym gronie. Uzgodniłem sprawę z radą parafialną, przekazałem wiernym i tak się zaczęło. Pierwszy rok to było może trochę zaskakujące. Teraz wierni podchodzą do akcji z wielkim sercem. Wiem, że ludzie różnie podchodzą do WOŚP. Jednak uważam, że nie robimy nic złego. Wręcz przeciwnie. Zresztą kościół przez to nie zbiednieje, a ja też nie będę chodził głodny

 

- przekonuje. 

 

Ksiądz Klaban przyznaje, że nie wszyscy reagują pozytywnie na to, co robi. - Spotkałem się z hejtem. Pierwszy raz, gdy przeczytałem te wszystkie negatywne wpisy, bardzo się zdenerwowałem. Później jednak ktoś mi powiedział, nie czytaj tego, to nie ma sensu. Tak też zrobiłem. Cieszy mnie jednak, że to, co robię, spotyka się również z bardzo pozytywnym odbiorem. Dostaję listy, kartki. To bardzo miłe. Myślę, że każdy powinien postępować w zgodzie z własny sumieniem, zasadami. Ja się cofnę. Będę brał udział w WOŚP, jak to mówi Jurek Owsiak "do końca świata i jeden dzień dłużej", czyli tak długo jak będę mógł i na ile starczy mi sił - dodaje.

 

 

 

 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Ksiądz z Elbląga pieniądze z tacy przekazał na WOŚP. "Kościół przez to nie zubożeje" ( zdjęć 56 )
Dodano: 2023-01-29 | Fot Paweł Friedrich

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.