Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

1 Kwietnia, Sobota, Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Deweloper chce wybudować 46 domków jednorodzinnych. Na jakim etapie jest inwestycja?

07.01.2023, 19:26:00
Deweloper chce wybudować 46 domków jednorodzinnych. Na jakim etapie jest inwestycja?
Źródło: UM w Elblągu

Blisko pięćdziesiąt domków jednorodzinnych chce wybudować na Bielanach inwestor z Krakowa. W ubiegłym roku deweloper kupił od Miasta działkę przy ul. Druskiennickiej za 4,3 mln zł. Na jakim etapie przedsięwzięcie jest obecnie?

 

Przypomnijmy. Teren przy ul. Druskiennickiej, o powierzchni 4,3 hektara, Miasto wystawiło na sprzedaż pod koniec 2021 roku. W lutym 2022 roku odbył się przetarg. Stanęło do niego trzech oferentów. Nabywcą nieruchomości została firma budowlana DAGMAS Invest z Krakowa, która zaproponowała za działkę 4,2 mln zł (netto).

 

Na jakim etapie inwestycja jest obecnie? Pod koniec grudnia właściciel nieruchomości złożył do Urzędu Miejskiego w Elblągu wniosek o pozwolenie na budowę. 

 

Wniosek złożony przez firmę Dagmas Invest Sp. z o.o. w Krakowie dotyczy budowy 46 budynków mieszkalnych jednorodzinnych wolnostojących wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Druskiennickiej w Elblągu

 

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

 

Teren położony jest we wschodniej części osiedla Bielany, w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej jedno i wielorodzinnej, terenów niezagospodarowanych oraz rzeki Babica. Nieruchomość przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Nabywca zgodnie z umową zobowiązany jest do rozpoczęcia budowy osiedla domów jednorodzinnych do końca 2024 roku i zakończenia jej do 31 grudnia 2027 roku. Musi również zapewnić przyłącza wodociągowe i ciepłownicze do nowego osiedla, a także zbudować na własny koszt z płyt betonowych dalszego odcinka ul. Druskiennickiej.

 

Chcemy wybudować na Druskiennickiej ładne, duże, nowoczesne osiedle. Aktualnie jednak nie wiele mogę zdradzić szczegółów, ponieważ złożyliśmy dokumenty do PZT w wydziale architektury w Elblągu celem akceptacji i otrzymania pozwolenia na budowę, a jak do naszych zamierzeń odniesie się urząd, zobaczymy. Mam nadzieje, że za około miesiąc, dwa będę mógł udzielić więcej informacji

- informuje Marek Strzałka z firmy Dagmas.

 

Fot. Paweł Friedrich

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.