Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Lutego, Środa, Eleonora, Feliks, Kiejstus

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Młodzieżowe drużyny pożarnicze otrzymały promesy (zobacz zdjęcia)

21.11.2022, 17:45:00
Elbląg: Młodzieżowe drużyny pożarnicze otrzymały promesy (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

Młodzieżowe drużyny pożarnicze z powiatu elbląskiego i powiatu braniewskiego otrzymały dziś (21 listopada) promesy finansowe na zakup sprzętu. - Jestem przekonany, że promesy zostaną dobrze wykorzystane. (...) Uczycie się od społeczności strażaków, czym jest odpowiedzialność, czym jest dobroć, troska o drugiego człowieka. To jest niezmiernie ważne - mówił do młodzieży działającej przy OSP wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka. 

 

 

Uroczysta zbiórka z okazji  wręczenia promes finansowych dla młodzieżowych drużyn pożarniczych z powiatów elbląskiego i braniewskiego odbyła się w poniedziałek, 21 listopada w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. 

 

 

Wpierw muszę się zwrócić do młodych strażaków, którzy w dalszej drodze swojego życia chcą się związać ze strażą pożarną. To jest naprawdę świetny wybór. Uczycie się od społeczności strażaków, czym jest odpowiedzialność, czym jest dobroć, troska o drugiego człowieka. To jest niezmiernie ważne. Jeśli chodzi o opiekunów, to chciałbym się państwu nisko pokłonić. Praca, którą państwo wykonujecie, to jest pewnego rodzaju misja. Liczę na to, że nadal będziecie wkładać w nią tyle determinacji i siły, aby tę misję wykonywać i działać na rzecz dobra małych ojczyzn, społeczności lokalnych. My, jako przedstawiciele rządu będziemy państwu w tym pomagali, bo naprawdę zależy nam na tym, aby Ochotnicze Straże pożarne, młodzieżowe drużyny pożarnicze rozwijały się i kwitły. Życzę samych sukcesów i determinacji w działaniu

 

- mówił obecny podczas uroczystości wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.

 

 

Warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP również podziękował opiekunom grup pożarniczych za ich "ciężką pracę i dużo poświęconego czasu". Młodzieży pogratulował zaangażowania. - Mam nadzieję, że wytrwacie aż do drużyn seniorskich, a później wielu z was będzie kandydatami do służby w Państwowej Straży Pożarnej. Na to liczymy - podkreślał nadbryg. Tomasz Komoszyński.

 

Podczas uroczystości promesy przekazano dziewiętnastu młodzieżowym drużynom pożarniczym funkcjonującym przy Ochotniczych Strażach Pożarnych w: Braniewie, Dobrym, Fiszewie, Fromborku, Godkowie, Gronowie Elbląskim, Jelonkach, Łęczu, Milejewie, Młynarach, Ogrodnikach, Pomorskiej Wsi, Rzecznej, Stegnach, Tolkmicku, Zastawnie, Zielonce Pasłęckiej, Zwierznie i Żurawcu. Łącznie do wszystkich drużyn z całego województwa warmińsko-mazurskiego trafi 660 tys. zł.


 

Cieszę się, że zarówno w powiecie braniewskim, jak i w powiecie elbląskim tych młodzieżowych drużyn jest sporo. Nadal mamy jeszcze dużo do zrobienia. W naszym województwie mamy dużo ponad 500 jednostek OSP, a promes wręczymy tylko 183. To świadczy o tym, że mamy tylko 183 młodzieżowe drużyny pożarnicze. Dużo pracy jeszcze przed nami. Trzeba zachęcać też pozostałe jednostki, aby takie drużyny tworzyły. (...) Promesy to nie jest pierwsze rządowe wsparcie młodzieżowych drużyn w tym roku. Mam nadzieję, że młodzieżowe drużyny pożarnicze nadal będą dostrzegane, bo jak widzimy, drzemie w nich duży potencjał

 

- dodał nadbryg. Tomasz Komoszyński.

 


MDP to komórki organizacyjne jednostek OSP. Ich celem jest zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych. Członkami młodzieżowych drużyn może być młodzież do 18 roku życia. Do zadań MDP należy m.in. udział w zapobieganiu pożarom przez oddziaływanie na lokalne środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej.

 

 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Elbląg: Młodzieżowe drużyny pożarnicze otrzymały promesy ( zdjęć 40 )
Dodano: 2022-11-21 | Fot. Paweł Friedrich

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.