Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

1 Grudnia, Czwartek, Justyna, Andrzej, Konstanty

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Patryka D. udusił byłą dziewczynę, a jej ciało poćwiartował. Jaki zapadł wyrok?

08.11.2022, 20:15:00
Patryka D. udusił byłą dziewczynę, a jej ciało poćwiartował. Jaki zapadł wyrok?

Zabójca 23-letniej Pauliny skazany na dożywocie. Patryk D. udusił dziewczynę, a następnie poćwiartował i porzucił jej szczątki na polu w Piotrowie k. Nowego Dworu Gdańskiego. Sąd Apelacyjny w Gdańsku zaostrzył karę wcześniej wymierzoną mężczyźnie. Wyrok, który zapadł dziś (8 listopada), jest prawomocny.

 

We wtorek, 8 listopada, Sąd Apelacyjny w Gdańsku ogłosił wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa 23-letniej Pauliny z 2020 roku. Sąd zmienił karę wymierzoną Patrykowi D. z 25 lat pozbawienia wolności na dożywocie. 

 

Sąd Apelacyjny w Gdańsku Wydział II Karny w sprawie Patryka D. zmienił zaskarżony wyrok w ten sposób, że: w punkcie I (na podstawie art. 148 § 1 k.k.) wymierzył oskarżonemu Patrykowi D. karę dożywotniego pozbawienia wolności, a w punkcie II na podstawie (art. 63 § 1 k.k.) na poczet orzeczonej kary pozbawienia wolności zaliczył oskarżonemu okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie od dnia 30 kwietnia 2020 roku, godz. 6 do dnia 8 listopada 2022 roku. Sąd utrzymał w mocy zaskarżony wyrok w pozostałej części. Zwolnił również oskarżonego od ponoszenia wydatków za postępowanie odwoławcze, którymi obciążył Skarb Państwa

- informuje Anna Kanabaj – Michniewicz, koordynator ds. kontaktów sądu ze środkami masowego przekazu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. 

 

Przypomnijmy. 30 kwietnia 2020 roku niedaleko wsi Piotrowo pod Nowym Dworem Gdańskim dokonano makabrycznego odkrycia. Odnaleziono tam poćwiartowane zwłoki 23-letniej Pauliny. Dziewczyna wcześniej była poszukiwana. Jak donosiły media, pochodziła z Balik pod Łomżą, ale przed śmiercią mieszkała z koleżanką na warszawskiej Białołęce. Na początku marca 2020 roku wyjechała z Warszawy i pojechała do byłego chłopaka Patryka D. do Nowego Dworu Gdańskiego. Wtedy ślad po niej się urwał. O dokonanie brutalnego zabójstwa oskarżono jej byłego chłopaka. W toku śledztwa mężczyzna przyznał się do popełnienia czynu i wskazał miejsce ukrycia szczątków.  Postawiono mu zarzut z artykułu 148 kodeksu karnego, czyli dotyczący zabójstwa. W kwietniu tego roku usłyszał wyrok.

 

Patryk D. oskarżony był o zabójstwo  i skazany został wyrokiem Sądu Okręgowego w Gdańsku IV Wydziału Karnego z 12 kwietnia 2022 r. na karę 25 lat pozbawienia wolności wykonywanej w systemie terapeutycznym. Nadto Sąd Okręgowy orzekł wobec oskarżonego środek zabezpieczający w postaci terapii oraz obowiązek zadośćuczynienia za krzywdę wyrządzoną przypisanym mu czynem poprzez zapłatę na rzecz pokrzywdzonych kwoty 200 000 złotych (w tej części wyrok został utrzymany przez sąd apelacyjny - przyp. red.)

- dodaje Anna Kanabaj – Michniewicz.

 

Zarówno obrońca oskarżonego, jak i prokurator odwołali się od postanowienia Sądu Okręgowego w Gdańsku z kwietnia 2022 r. Wyrok, który zapadł we wtorek w Sądzie Apelacyjnym, jest prawomocny.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.