Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

1 Grudnia, Czwartek, Justyna, Andrzej, Konstanty

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Na policję zgłoszono zamianę ciał w Zakładzie Pogrzebowym! Wszystko wyszło na jaw podczas pogrzebu

28.10.2022, 20:14:00
Na policję zgłoszono zamianę ciał w Zakładzie Pogrzebowym! Wszystko wyszło na jaw podczas pogrzebu

Dziś (27.10.) otrzymaliśmy zgłoszenie o zamianie ciał, do jakiego dopuścił się Zakład Pogrzebowy Syriusz. - W trumnie zobaczyliśmy innego mężczyznę w ubraniu naszego dziadka. Ale to był dopiero początek – powiedział w rozmowie z nami p. Robert. Właścicielka Zakładu przyznała: „Z ubolewaniem potwierdzamy, że doszło do bardzo przykrej pomyłki naszych pracowników”.


 

Śmierć bliskiej osoby to dla każdego duża tragedia. Co jednak ma czuć rodzina zmarłego, gdy w trumnie zobaczy kogoś obcego? O tym niestety przekonała się rodzina pana Roberta, która chce pozostać anonimowa.

 

Dwa dni temu, 25 października, chowaliśmy mojego dziadka we wsi pod Elblągiem. Niestety zamiast mojego dziadka, w trumnie, w jego ubraniach był jakiś obcy mężczyzna. To był dopiero początek szoku, który przeżyliśmy

 

– opowiadał p. Robert.Podczas wystawienia zwłok rodzina zmarłego zauważyła, że zakład pogrzebowy pomylił ciała. - Od razu pobiegłem do busa, który przywiózł zwłoki. Właśnie odjeżdżał. Przez 1,5 godziny pracownicy zakładu pogrzebowego starali się ustalić, gdzie jest ciało naszego dziadka i czyje zwłoki przywieźli – opowiadał p. Robert.
 

Rodzina zmarłego chciała tradycyjnego pogrzebu. - Nie chcieliśmy, aby dziadek został skremowany. Nie wykluczone, że został, bo tego samego dnia w Elblągu odbywał się pogrzeb, w którym zmarły był skremowany. Przypuszczamy, że doszło do zamiany ciał – zaznaczył p. Robert. - Nie wiemy, jaka jest prawda. Chcemy się tego dowiedzieć.

 

 

Od dwóch dni nie wiemy, gdzie jest ciało naszego dziadka. Zakład pogrzebowy je zgubił  i nikt tam nie wie, co się stało. Doszło do wielu zaniedbań. Zgłosiliśmy sprawę na policję

 

– dodał p. Robert.

 

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji Jakub Sawicki potwierdził, że elbląska policja otrzymała takie zgłoszenie. - Policjanci pod nadzorem Prokuratury będą wyjaśniali sprawę dotyczącą zawiadomienia o przestępstwie. Wstępnie zostało to przyjęte jako „bezczeszczenie zwłok”,  którego miał dopuścić się jeden z zakładów pogrzebowych w Elblągu. Kwalifikacja czynu może ulec zmianie. Sprawa dotyczy zamiany zwłok i ujawnienia tego faktu podczas pogrzebu. To wszystko, co możemy na razie powiedzieć w tej sprawie – mówił w rozmowie z nami Jakub Sawicki.

 


Skontaktowaliśmy się także z panią Martą Jabłoniec, właścicielką Zakładu Pogrzebowego Syriusz. Zapytaliśmy m.in. czy rodzina zmarłego powiadomiła właścicieli Zakładu o zaistniałej sytuacji i jaka była reakcja? A także, czy udało się ustalić tożsamość przywiezionego mężczyzny oraz odnaleźliście zaginione ciało?

 

 

Z ubolewaniem potwierdzamy, że doszło do bardzo przykrej pomyłki naszych pracowników, na skutek której doszło do wystawienia w kościele niewłaściwego ciała. O powyższym  powiadomiła nasz zakład rodzina Zmarłego. Niezwłocznie rozpoczęliśmy poszukiwania właściwego ciała wyrażając jednocześnie ubolewania z powodu tak trudnej dla rodziny zmarłego sytuacji. Niestety okazało się, że doszło już do skremowania ciała Zmarłego. Niezwłocznie powiadomiliśmy rodzinę o zaistniałej sytuacji wyrażając jednocześnie głębokie ubolewanie z powodu tego nieszczęśliwego wydarzenia. Po wyjaśnieniu sytuacji urna z prochami zmarłego została natychmiast dowieziona, a ceremonia pogrzebowa wraz z pochowaniem urny z prochami dokończona. Przeprosiliśmy i nieustannie przepraszamy nadal członków rodziny zmarłego oraz wszystkie osoby bliskie Zmarłemu. Oczywiście zaproponowaliśmy rodzinę rekompensatę za zaistniałą sytuację rezygnując z zapłaty za wykonaną przez nas usługę i proponując na koszt firmy postawienie wybranego przez rodzinę pomnika Zmarłemu. Niestety rodzina Zmarłego zażądała rekompensaty w wysokości 100.000 zł  proponując w zamian niepowiadamianie o zdarzeniu policji i mediów. Niestety nasza firma nie była w stanie zapłacić rodzinie takiej kwoty. Uważamy również, że  jeśli rodzina uważa, że doszło do popełnienia przestępstwa na ich szkodę organy ścigania winny zostać powiadomione a cała sprawa obiektywnie wyjaśniona. Nie mamy również nic do ukrycia przed mediami. Oczywiście tożsamość zwłok, które zostały omyłkowo przekazane rodzinie Zmarłego została ustalona. Ponownie chcielibyśmy szczerze przeprosić rodzinę Zmarłego i wszystkie bliskie mu osoby , które dotknęło zawinione przez nasz zakład tak przykre wydarzenie i wyrazić głębokie ubolewanie z powodu tego zdarzenia

 

– podkreśliła Marta Jabłoniec.

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.