Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

28 Września, Środa, Marek, Waclaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Miasto sprzedaje kolejny zabytek. Tym razem willę przy ul. Królewieckiej

09.08.2022, 12:40:00
Miasto sprzedaje kolejny zabytek. Tym razem willę przy ul. Królewieckiej
Źródło: www.google.com/maps

Zabytkowa willa znajdująca się przy ul. Królewieckiej idzie pod młotek. Miasto chce za nią co najmniej 1,3 mln zł. Przetarg odbędzie się 10 października.

 

Dwupiętrowy budynek znajdujący się przy ul. Królewieckiej powstał w latach 20. XX wieku. Obecnie to zabytek podlegający ścisłej ochronie konserwatorskiej. Przez ostatnie lata mieścił się w nim dom pobytu dziennego dla osób starszych. Po przeprowadzce seniorów na ulicę Zamkową władze miasta postanowiły sprzedać nieruchomość. W listopadzie ubiegłego roku elbląscy radni przyjęli w tej sprawie stosowną uchwałę. Dziś (9 sierpnia) na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu pojawiła się informacja o przeprowadzeniu pierwszego przetargu w tej sprawie.

 

Cena wywoławcza nieruchomości przy ul. Królewieckiej 135 to 1 mln 300 tys. zł (z tego 970 867 zł to wartość zabytkowej willi, a 329 133 zł wartość udziału w gruncie).

 

Przetarg odbędzie się 10 października o godz. 10 w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

 

Przypomnijmy. Willa przy ul. Królewieckiej nie jest jedynym tego typu zabytkowym obiektem, którego miasto wystawiło na sprzedaż.

 

Nie wszystkie mają tyle szczęścia co pałacyk przy ul. Bema ponad 10 lat temu odkupiony od Miasta i odrestaurowany przez elbląskiego przedsiębiorcę.

 

W ostatnim czasie pod młotek poszła m.in. willa przy ul. Pułaskiego, wybudowana w 1864 roku dla elbląskiego przemysłowca Ignatza Grunau'a. Budynek udało się sprzedać, ale ostatecznie wrócił on do Miasta i dalej popada w ruinę (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.