Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Sierpnia, Wtorek, Klara, Roman, Romuald

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Protest w WORD. Odwołano część egzaminów na prawo jazdy

06.07.2022, 14:51:00
Elbląg: Protest w WORD. Odwołano część egzaminów na prawo jazdy

Elbląscy egzaminatorzy dołączyli do ogólnopolskiego protestu. Połowa z nich nie przyszła dziś (6 lipca) do pracy. W związku z tym odwołano część egzaminów na prawo jazdy planowanych w tym tygodniu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu. 

 

Ogólnopolski protest egzaminatorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego trwa od poniedziałku (4 lipca). Domagają się oni m.in. zmiany systemu egzaminowania oraz podwyżek. Do akcji dołączają kolejne miasta. Na liście tej znalazł się również Elbląg. Informacja w tej sprawie pojawiła się na stronie WORD.

 

Do końca tygodnia większość egzaminatorów WORD w Elblągu zgłosiła nieobecność w pracy. W związku z tym nie jesteśmy w stanie przeprowadzić zaplanowanych egzaminów, odbędą się wszystkie egzaminy teoretyczne  i tylko część egzaminów praktycznych. O odwołanych egzaminach praktycznych będziemy powiadamiać na bieżąco. Uiszczona opłata nie przepada. Za utrudnienia przepraszamy

- informuje Zygmunt Kiersz, dyrektor WORD w Elblągu.

 

W elbląskim WORD pracuje 13 egzaminatorów. Połowa z nich bierze obecnie udział w proteście. - Ich nieobecność oznacza, że dziennie przeprowadzamy o 48 -50 egzaminów mniej - dodaje dyrektor Kiersz.

 

Z podobnym problemem zmagają się Ośrodki w wielu miastach, m.in. Gdańsku, Białymstoku, Szczecinie, Rzeszowie i Gorzowie Wielkopolskim. W ramach akcji egzaminatorzy masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie lub odbierają zaległe urlopy. To forma protestu, z której w poprzednich latach korzystali m.in. policjanci. 

 

Czego domagają się egzaminatorzy? Wśród postulatów protestujących, oprócz zmiany systemu i poziomu wynagradzania, są: zmiany systemu egzaminowania w zakresie podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, miany w systemie koordynacji i komunikacji w ramach wymiany informacji, oceny sytuacji i procedowania zmian w procesie legislacyjnym pomiędzy środowiskiem egzaminatorów a Ministerstwem Infrastruktury i wprowadzenie pełnej niezależności i obiektywności decyzji egzaminatora dotyczącej wyniku egzaminu. - To oddolna inicjatywa egzaminatorów, których frustracja i oburzenie sięga zenitu -  czytamy na stronie Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów  Kandydatów na Kierowców i Kierowców.  

 

Kolejne postulaty, wnioski, prośby pozostają bez echa ze strony Ministerstwa Infrastruktury. Nie da się, to nieodpowiednia chwila na zmiany, nie ma w planie takich zmian, no wiecie – wybory idą – trzeba się powstrzymać od takich działań – to niekończąca się tyrada Ministra i jego zastępców. A system egzaminowania w swojej prawie niezmienionej formie trwa już od ponad 30 lat. Dziesiątki błędów w aktach prawnych, przestarzałość, a nawet archaiczna forma egzaminowania, stawianie na kontrolę i brak zaufania wobec egzaminatorów, a nie na racjonalne, nowoczesne zmiany w systemie. To tylko nieliczne zarzuty, które zawarte są w postulatach egzaminatorów

- podkreślają protestujący z Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów.

 

Dyrektor elbląskiego WORD przyznaje, że problemy egzaminatorów to problemy samych ośrodków. WORD-y od dawna przynoszą straty, a monity w sprawie podniesienia opłat za egzaminy czy zmiany systemu w Ministerstwie Infrastruktury nic nie dają.

 

Stawki nie zmieniły się od 2013 roku, a koszty przecież cały czas rosną. To przekłada się na sytuację finansową

- dodaje.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.