Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

7 Lipca, Czwartek, Cyryl, Metody, Estera

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Były Wójt Gminy Mikołajki Pomorskie powołany na stanowisko Burmistrza Krynicy Morskiej

14.06.2022, 21:10:00
Były Wójt Gminy Mikołajki Pomorskie powołany na stanowisko Burmistrza Krynicy Morskiej
Od lewej: Kazimierz Kulecki i Dariusz Drelich (fot. Pomorski Urząd Wojewódzki)

Dziś, 14 czerwca, na stanowisko Burmistrza Miasta Krynica Morska został powołany Kazimierz Kulecki. Funkcję tę będzie pełnił do czasu ogłoszenia wyniku przedterminowych wyborów zaplanowanych na 24 lipca br.


Przypomnijmy, że dotychczasowy Burmistrz  stracił mandat po tym, jak  został skazany prawomocnym wyrokiem za przekroczenie uprawnień podczas jednej z miejskich inwestycji. Chodziło o przekroczenie przez niego uprawnień przy realizacji Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Rybackiej. Dwa lata temu malborska prokuratura przeprowadziła w tej sprawie śledztwo.

 


Ostatecznie we wrześniu 2020 r. postawiono ówczesnemu burmistrzowi  pięć zarzutów dotyczących przestępstw, które miał on popełnić w 2018 roku. Dotyczyły one m. in. przekroczenia uprawnień i podrobienia dokumentów (w tym również aneksu do umowy o realizację inwestycji) w zakresie rzeczywistej daty ich sporządzenia, nakłaniania do popełnienia przestępstwa innej osoby i niedopełnienia obowiązków w zakresie należytej weryfikacji prac wynikających z umowy.


29 września 2021 r. zapadł wyrok w tej sprawie. Burmistrza uznano za winnego. W kwietniu 2022 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok skazujący. Prawomocny wyrok skutkował utratą mandatu.

 


Dziś, 14 czerwca, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wręczył powołanie na pełniącego funkcję burmistrza Krynicy Morskiej  Kazimierzowi Aleksandrowi Kuleckiemu – 65-letniemu byłemu wójtowi Gminy Mikołajki Pomorskie.

 

Kazimierz Aleksander Kulecki będzie pełnił funkcję do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza. Poprzedniemu burmistrzowi wygasł mandat na skutek utraty prawa wybieralności spowodowanego skazaniem prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego

 

– informuje Pomorski Urząd Wojewódzki.


Przedterminowe wybory na burmistrza Krynicy Morskiej odbędą się 24 lipca. Termin zgłaszania kandydatów na to stanowisko upłynie 30 czerwca, o północy.

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.