Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

8 Czerwca, Czwartek, Ada, Maksymilian, Seweryn

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"Dyrektor ZBK w Elblągu zwolnił mnie łamiąc prawo. Pójdę z tym do sądu"

19.05.2022, 20:50:00
"Dyrektor ZBK w Elblągu zwolnił mnie łamiąc prawo. Pójdę z tym do sądu"

10 maja br. Jacek Migdalski, dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu, zwolnił Martę Szczepanik. -  Złamał prawo – zaznaczyła była już pracownica ZBK w Elblągu. - Nigdy nie dostałam żadnej nagany, co roku otrzymywałam pozytywną ocenę mojej pracy. Dodatkowo jestem radną Gminy Milejewo, więc do zwolnienia mnie, według prawa, potrzebowałby zgody Rady, a o nią nawet się nie starał.

 


Marta Szczepanik pracowała w ZBK w Elblągu od 1 października 2018 r. - Od początku byłam na stanowisku inspektora do spraw administracyjnych. Obecnie pracowałam w Punkcie Obsługi Najemców nr 2 przy ul. Malborskiej 32 – mówiła. - Przez kilka lat pracowało mi się bardzo dobrze.


10 września 2020 r. stanowisko dyrektora objął Jacek Migdalski, dotychczasowy dyrektor ds. eksploatacji systemu ciepłowniczego w Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.  -  Na początku nic się nie działo – opowiadała Marta Szczepanik. - Nigdy nie otrzymałam żadnej nagany. Nigdy nic nie miałam wpisane do akt, że źle pracuję. Nigdy nie było na mnie skargi. Aż tu nagle  dostaje wypowiedzenie.


Marta Szczepanik była zatrudniona na czas nieokreślony. - To jednostka budżetowa. Dyrektor takiej instytucji powinien przestrzegać  hierarchii kar. Przed zwolnieniem powinnam dostać chociaż jakieś ostrzeżenie, że coś jest nie tak – dodała. - Nikt ze mną o tym nie rozmawiał.


Wypowiedzenie Marta Szczepanik otrzymała 10 maja br. - Powodem zwolnienia miało być nierzetelne wykonywanie obowiązków. Przyjęłam to z zaskoczeniem – zapewniła.


Od kilku lat Marta Szczepanik pełni funkcję radnej gminy Milejewo. Stosunek pracy radnego gminy, powiatu czy województwa podlega ochronie. Regulują to przepisy ustaw samorządowych. Art. 25 pkt. 2 o ochronie stosunku pracy radnego precyzuje, że „rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody rady gminy, której jest członkiem. Rada gminy odmówi zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku są zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu”.

 

 

Od 2018 r. sprawuję drugą kadencję jako radna niezależna. Jestem radną Gminy Milejewo, więc do zwolnienia mnie, według prawa, dyrektor ZBK w Elblągu potrzebowałby zgody Rady Gminy, a o nią nawet się nie starał. Nie wpłynął do Rady żaden wniosek o moje zwolnienie. Zgodnie z prawem po złożeniu wniosku Rada musi zwołać sesję Rady Gminy. Wtedy Rada głosuje, czy wyraża zgodę na zwolnienie radnego. Niczego takiego nie było. Dyrektor ZBK postąpił wbrew przepisom i złamał prawo. Myślę, że dyrektor ZBK powinien znać przepisy. Ma do dyspozycji radcę prawnego, dział kadr. Wszyscy ci ludzie nie widzieli w tym problemu? Jakby żadne przepisy nie miały dla nich znaczenia

 

– podkreśliła Marta Szczepanik.


Co teraz zamierza zrobić Marta Szczepanik?

 

Na pewno tak tego nie zostawię, bo dyrektor ZBK w Elblągu postąpił niezgodnie z prawem. Pójdę z tym do sądu i będę się odwoływać

 

– dodała.Zwróciliśmy się z pytaniami do ZBK w Elblągu: Czy procedura opisana w art 25 pkt. 2 dot. rozwiązania z radnym stosunku pracy została zachowana w przypadku radnej Marty Szczepanik? Jeśli tak, to kiedy ZBK w Elblągu zwróciło się z takim wnioskiem do Rady Gminy i kiedy Rada Gminy podjęła decyzję? Jeśli nie, to dlaczego ta procedura nie została zachowana? Gdy otrzymamy odpowiedzi opublikujemy je w kolejnym materiale.

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.