Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Maja, Piątek, Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Pediatria w szpitalu miejskim zamknięta. Co z planem połączenia oddziałów?

14.05.2022, 17:00:00
Pediatria w szpitalu miejskim zamknięta. Co z planem połączenia oddziałów?
Fot. unsplash.com/@mroz

Oddział pediatryczny szpitala miejskiego został tymczasowo zamknięty. Powodem jest brak lekarzy. Co z planem połączenia tego oddziału z pediatrią funkcjonującą w szpitalu przy ul. Królewieckiej?

 

 

Z początkiem lutego oddział pediatryczny Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II został zamknięty. Tymczasowo, bo zawieszenie działalności ma potrwać do 31 lipca.

 

Powodem zaprzestania działalności jest brak lekarzy. Obecnie poszukujemy do pracy dwóch, a jeszcze lepiej trzech specjalistów. Oddział ma zostać ponownie uruchomiony w sierpniu

 

- mówi Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy szpitala miejskiego w Elblągu. 

 

Oddział pediatryczny jest jednym z kilku oddziałów szpitala miejskiego, które do końca tego roku mają zostać zmodernizowane. Obecnie liczy 17 miejsc. - Po zakończeniu prac powiększy się o co najmniej drugie tyle łóżek - dodaje rzeczniczka. 

 

Docelowo pediatria w szpitalu miejskim miałaby być też jedynym takim oddziałem w Elblągu. Ile dziś zostało z tych planów? Na pewno zostały one przesunięte w czasie. W tym roku najpewniej do połączenia jeszcze nie dojdzie. 

 

 

W tej sprawie dyrektorzy obu elbląskich szpitali spotkali się wczoraj z przedstawicielami NFZ. Okazuje się, że w naszym województwie z oddziałami pediatrycznymi jest spory problem. W niektórych miastach takie oddziały zostały zamknięte. W naszym szpitalu funkcjonowanie pediatrii zostało na razie wstrzymane. Nawet jeśli uda się nam pozyskać lekarzy, to przynajmniej przez jakiś czas nadal będą funkcjonowały dwa elbląskie oddziały pediatryczne. Myślę, że połączenie ich, w naszym szpitalu, będzie możliwe najprawdopodobniej dopiero po zakończeniu prac modernizacyjnych, zaplanowanych na koniec grudnia 2022

 

- dodaje Małgorzata Adamowicz. 

 

 

Przypomnijmy. O pomyśle połączenia jej z oddziałem pediatrycznym funkcjonującym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym mówiono już dwa lata temu (wtedy też zaplanowano przenosiny w drugą stronę i utworzenie w Elblągu tylko jednej porodówki przy ul. Królewieckiej, to zostało już zrealizowane). Przeciw takiemu połączeniu oddziałów zaprotestowali rodzice młodych pacjentów. Rzeczniczka WSZ zapewniała jednak, że "nie ma mowy o likwidacji świadczeń pediatrycznych, ani o zmniejszeniu liczby łóżek pediatrycznych w naszym mieście", a dojdzie jedynie do "centralizacji usług pediatrycznych w naszym mieście mają na celu dobro dzieci i młodzieży, przy racjonalnym wykorzystaniu zasobów i środków". Szpital miejski miał przejąć również kadrę z oddziału pediatrycznego szpitala wojewódzkiego.

 

 

Całościowa opieka szpitalna nad pacjentem do 18 roku życia bezwzględnie wymaga funkcjonowania w jednym miejscu zarówno pediatrii zachowawczej, jak i pediatrii zabiegowej. Obecnie w Elblągu pediatra zachowawcza mieści się w Szpitalu Miejskim, jak i w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, natomiast chirurgia dziecięca tylko w Szpitalu Miejskim w Elblągu. Dyskusja umiejscowienia pediatrii w jednym szpitalu w Elblągu trwa od ponad 10 lat. Ostatecznie wspólnie ustalono, że docelowo całościowa opieka pediatryczna mieścić się będzie w Szpitalu Miejskim przy ul. Komeńskiego w Elblągu. Szpital Miejski zadbał o to, aby posiadać niezbędny sprzęt do diagnostyki, w tym w tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny. Obecnie placówka ta przystępuje do modernizacji infrastruktury, aby sprostać potrzebom oddziałów pediatrycznych (niemowlęcego i dla dzieci starszych)

 

- wyjaśniała w 2020 roku Magdalena Rubczewska, ówczesna rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.