Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

8 Czerwca, Czwartek, Ada, Maksymilian, Seweryn

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Powiatowe obchody Dnia Strażaka. Nagrody, awanse i podziękowania za ciężką służbę

13.05.2022, 14:52:00
Powiatowe obchody Dnia Strażaka. Nagrody, awanse i podziękowania za ciężką służbę

Strażacy codziennie ratują ludzkie życie, zdrowie i mienie. Niosą pomoc podczas wypadków, pożarów, klęsk żywiołowych. Dziś, 13 maja, świętowali. Powiatowe obchody Dnia Strażaka były okazją do podziękowania im za ciężką pracę. Wręczono również nagrody i przyznano awanse. 

 

Powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się w piątek (13 maja) na placu przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu przy ul. Bema. Uroczystość była okazją do podziękowania strażakom za trud, który codziennie wkładają w swoją niezwykle trudną pracę.

 

Chęć ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia sprawiła, że zdecydowaliśmy się ubrać strażacki mundur, mundur strażaka Państwowej Straży Pożarnej, ale także mundur strażaka ochotnika. Dołączając do elitarnej formacji, którą bez wątpienia jest straż pożarna, pokazujemy, że jesteśmy gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Ofiarność strażaków zasługuje na uznanie i szacunek wszystkich obywateli. Służba stała się naszym wyborem, ale przede wszystkim oznacza odpowiedzialność. Strażackie święto daje szczególną sposobność, aby życzyć wszystkim wam, aby podejmowane działania przynosiły wiele satysfakcji i były inspiracją do dalszych działań. Dzień Strażaka jest doskonałym momentem do wyrażenia słów wdzięczności za ogromne zaangażowanie, za ciężką strażacką służbę, za oddanie i poświęcenie drugiemu człowiekowi. Za to z całego serca dziękuję wszystkim strażakom. Dziękuję także wszystkim zaangażowanym we wspieranie nas w naszej codziennej służbie

 

- mówił mł. bryg. Łukasz Kochan, Komendant Miejski PSP w Elblągu.

 

W tym roku, o czym przypomniał komendant, przypada ważny dla strażaków jubileusz. 30 lat temu uchwalono ustawę o Państwowej Straży Pożarnej i ustawy o ochronie przeciwpożarowej, co dało początek współczesnej straży pożarnej. 

 

Te trzydzieści lat, które dzielą nas od momentu powołania, było czasem wytężonej pracy, ale także czasem dynamicznych rozwoju naszej formacji

 

- dodał mł. bryg. Łukasz Kochan.

 

Podczas uroczystości wręczono awanse. Wyróżniono również strażaków, którzy wykazali się odwagą i wzorową postawą. 

 

Najważniejsi tego dnia byli strażacy, ale na uroczystości pojawili się również zaproszeni goście m.in. poseł Robert Gontarz, wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski, Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Krzysztof Mierzejewski, wicestarosta elbląski Ryszard Zając oraz kapelan elbląskich strażaków ks. Andrzej Kilanowski. Udział w uroczystościach wzięli również przedstawiciele zaprzyjaźnionego ze strażakami Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. 

 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2023 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.