Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Maja, Piątek, Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Kacper Płażyński odpowiada, czy będzie kandydował na urząd Prezydenta Elbląga

18.04.2022, 19:00:00
Kacper Płażyński odpowiada, czy będzie kandydował na urząd Prezydenta Elbląga
Fot. Archiwum redakcji

Jerzy Wilk był politykiem, który wzbudzał sympatię nie tylko wśród zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. To cecha w polityce bardzo pożądana. To m.in. dzięki niej Jerzy Wilk był oczywistym kandydatem tej partii w wyborach na urząd Prezydenta Elbląga nawet, gdy pełnił mandat poselski. Na kogo teraz postawi PiS?


Na ten temat krążą różne teorie. Jedną z rozważanych osób jest poseł PiS z Gdańska. Dlaczego? Kacper Płażyński stał się ostatnio aktywny w naszym mieście.


Pod koniec 2021 r. Kacper Płażyński otworzył w Elblągu biuro poselskie. Jak informuje na swoich social mediach, odbywają są tam cykliczne (raz w miesiącu) spotkania z mieszkańcami naszego miasta. - Zapraszam w każdą pierwszą środę miesiąca między 17 a 18 w Biurze Zarządu Regionalnego PiS przy ul. 1 Maja – podawał w listopadzie 2021 r. na swoim facebooku Kacper Płażyński.


W lutym poseł z Gdańska zorganizował w Elblągu konferencję prasową, podczas której omawiał skargi elblążan dotyczące komunikacji miejskiej. - Od czasu, kiedy uruchomiliśmy w Elblągu dyżury poselskie znaczna część wątpliwości, skarg od mieszkańców Elbląga dotyczy tego, co się wydarzyło 1 stycznia zeszłego roku, tzn. zmian w rozkładzie jazdy, likwidacji pewnych linii i związanych z tym utrudnień - podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński podczas zorganizowanej dziś (2.02.) konferencji prasowej.

 

 

Z pewnym niepokojem przyjmujemy wiadomości od mieszkańców, że w Elblągu przynajmniej od roku dochodzi do sytuacji w zasadzie odwrotnej. Postanowiliśmy skierować do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego szereg pytań dotyczących transportu publicznego, linii, rozkładów. Jedno z pytań dotyczy tego, dlaczego dochodzi do sytuacji, gdzie tramwaje przyjeżdżają po sobie, a później jest 30-40 minut przerwy między kolejnymi kursami

 

- mówił wówczas Kacper Płażyński.

 


Poseł skierował nawet pismo do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, w którym wyjaśnił, że: „Mieszkańcy zwrócili uwagę na problemy wynikłe z likwidacji kilku linii autobusowych, w tym głównie nr 6, 8 oraz 9. Jedna z mieszkanek Zatorza oznajmiła, iż po likwidacji linii nr 6, z powodu koniecznej przesiadki, dojazd na cmentarz Dębica zajmuje jej teraz dwa razy więcej czasu niż przed zmianą rozkładu. Inny z mieszkańców zakomunikował, że po likwidacji linii nr 9 dojazd z Zawady na dworzec kolejowy zajmuje mu aż 45 minut, poprzednio jako że trasa dziewiątki przebiegała jedynie przez główną arterię Elbląga, można było nią dotrzeć na dworzec w 20 minut.


 

Prawie trzy tygodnie później poseł poinformował na facebooku o swojej wizycie w elbląskim sanepidzie. - W elbląskim Sanepidzie wspólnie z Sebastian Piasecki i dyrektorem Markiem Jaroszem rozmawialiśmy o wielkich planach inwestycyjnych tej jednostki. Kibicuję! Za nieprzespane noce, ogrom pracy wykonanej w ciągu ostatnich dwóch lat, wszystkim pracownikom Sanepidu w Polsce należą się gorące podziękowania – napisał poseł publikując również wspólne zdjęcie z dyrektorem sanepidu.


Aktywność posła w Elblągu została zauważona przez lokalnych polityków. Czy są to przygotowania do nadchodzących wyborów? Postanowiliśmy zapytać u źródła.


Jak Kacper Płażyński skomentował pogłoski, że będzie kandydować na urząd Prezydenta Elbląga?

 

To kompletne bzdury, będę startował do Sejmu z Pomorza, gdzie w poprzednich wyborach uzyskałem najlepszy wynik ze wszystkich kandydatów

 

– podkreślił Kacper Płażyński.


Powstaje zatem pytanie – na kogo postawi PiS?

 

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.