Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Grudnia, Czwartek, Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Prawie 180 tys. na projekty edukacyjne

10.10.2021, 20:42:00
Prawie 180 tys. na projekty edukacyjne

Elbląski samorząd otrzyma ponad 170 tys. złotych dofinansowania na zakup nowoczesnego sprzętu dla szkół ponadpodstawowych oraz doposażenie bibliotek.  Wsparcie pozyskane zostało z Programu „Aktywna Tablica”  oraz „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
 

Celem Programu „Aktywna Tablica” jest rozwijanie kompetencji uczniów i przygotowanie ich do życia w społeczeństwie informacyjnym. Zgodnie z założeniem rozwój tych kompetencji powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole. Dlatego elbląski samorząd już po raz kolejny z powodzeniem aplikował o dofinansowanie do zakupu nowoczesnego sprzętu. W poprzednich latach, dzięki wsparciu zakupiony on został do szkół podstawowych. Teraz trafi do szkół ponadpodstawowych.
 

W ramach Programu w II Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Technicznych, Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych, Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług oraz Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu zakupione zostaną laptopy, interaktywne monitory dotykowe i projektory. Całkowity koszt zadania wynosi 87 500,00 zł, z czego uzyskane dofinansowanie to 70 000,00 zł.
 

Drugim programem, z którego również po raz kolejny samorząd otrzyma wsparcie jest „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” 2.0. na lata 2021-2025 - Priorytet 3. Celem jego jest poszerzenie księgozbiorów szkolnych bibliotek, doposażenie ich, a także podejmowanie działań promujących czytelnictwo. W ramach programu zakupione zostaną lektury szkolne w formie papierowej i na nośnikach elektronicznych, nowości wydawnicze zgodne z zainteresowaniami i potrzebami uczniów, sprzęt komputerowy dla bibliotekarzy, regały biblioteczne, stojaki, elementy oświetlenia. Organizowane będą także spotkania autorskie, wystawy i konkursy.
 

Wsparciem objętych zostanie 15 placówek oświatowych, w tym:
 

 • Przedszkole nr 6 w Elblągu
 • Przedszkole nr 15 w Elblągu
 • Przedszkole nr 17 w Elblągu
 • Przedszkole nr 21 w Elblągu
 • Przedszkole nr 24 w Elblągu
 • Przedszkole nr 29 w Elblągu
 • Przedszkole nr 31 w Elblągu
 • Przedszkole Specjalne w  Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Elblągu
 • Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu
 • Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu
 • Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu
 • Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu
 • Szkoła Podstawowa nr 19 w Elblągu
 • Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu

 

Całkowity koszt zadania wynosi 134 375,00 zł. Wysokość pozyskanego wsparcia finansowego wynosi 107 500,00 zł.

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.