Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Października, Piątek, Urszuli, Celiny, Hilarego

Menu głównezulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zmodernizowany „Światowid” oddany do użytku. Marszałek: Elbląg wchodzi w nową erę w kulturze

16.09.2021, 06:57:00
Zmodernizowany „Światowid” oddany do użytku. Marszałek: Elbląg wchodzi w nową erę w kulturze
fot. Paulina Szramke
Rozbudowa i modernizacja Centrum Spotkań Europejskich Światowid trwała trzy lata. Dziś (15 września) odbyło się uroczyste oddanie obiektu do użytku.
 
Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku. Wykonawcą była początkowo firma Przembud. W maju 2020 roku gdańska firma zeszła z placu budowy pozostawiając niedokończoną realizację. Prace nad inwestycją przejęła elbląska firma - Zakład Ogólnobudowlany Mirosława Markiewicza, która doprowadziła inwestycję do końca. 
 
Centrum Spotkań Europejskich Światowid zyskało blisko 1900 m2. Z obu stron budynku powstały dwie dobudówki. W Światowidzie powstały m. in. nowe pracownie, trzecia, studyjna sala kinowa, zmodernizowana została sala widowiskowo-sportowa.  Obiekt zmienił się także z zewnątrz.
 
Całkowity koszt projektu to ok. 26 mln zł (z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 12,6 mln zł, wkład własny samorządu województwa to 11 mln zł, a wkład własny Światowida - ponad 2 mln zł).
 
 
Elbląg wchodzi w nową erę w kulturze. Oddajemy do użytku zmodernizowany Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Jest to największa inwestycja w historii tej marszałkowskiej instytucji. Powstał Inkubator Kultury, Centrum Aktywności Społecznej, pracownie artystyczne, sala edukacji multimedialnej, nowoczesne sale kinowe i wiele więcej. Kultura, pasja i talent - rozwój na wyciągnięcie ręki!
 
- podkreślił Marszałek Województwa Warmińsko-Mazrskiego Gustaw Marek Brzezin.
 
 
 
Mamy w Elblągu kolejną bardzo nowoczesną instytucję kultury, która służy mieszkańcom naszego miasta i regionu. Dziś miałem przyjemność uczestniczyć w uroczystym oddaniu do użytku zmodernizowanego Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Serdecznie gratuluję Panu Marszałkowi Gustawowi Markowi Brzezinowi i Panu Dyrektorowi Antoniemu Czyżykowi realizacji tak wspaniałego przedsięwzięcia
 
– zaznaczył Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

 

 

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Otwarcie Światowida ( zdjęć 40 )
Dodano: 2021-09-16 | fot. Paulina Szramke

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.