Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Września, Piątek, Justyna, Narcyz, Franciszek

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląskie pielęgniarki jadą do stolicy. W sobotę wielki protest pracowników ochrony zdrowia

10.09.2021, 21:27:00
Elbląskie pielęgniarki jadą do stolicy. W sobotę wielki protest pracowników ochrony zdrowia
Fot. archiwum/W czerwcu pielęgniarki protestowały m.in. w Olsztynie

W sobotę, 11 września w Warszawie odbędzie się wielka manifestacja pracowników ochrony zdrowia. - Po raz pierwszy w historii we wspólnym proteście połączą siły wszystkie zawody medyczne - zapowiadają organizatorzy protestu. Udział w nim wezmą również pielęgniarki i pielęgniarze z Elbląga. 

 

Od lat domagamy się zmian. Teraz jesteśmy na skraju wytrzymałości, jeśli chodzi udźwignięcie problemów służby zdrowia i zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych społeczeństwa. To nie jest poziom opieki zdrowotnej, którą chcemy świadczyć.  Na to nie ma naszej zgody. Dlatego bierzemy udział w proteście, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych jest zresztą wśród jego organizatorów

 

 - mówi Halina Nowik, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu. Obecnie, mam potwierdzony udział od 37 osób - dodaje przewodnicząca elbląskiej OIPiP. - To pielęgniarki i pielęgniarze, reprezentujący praktycznie wszystkiej największe podmioty medyczne, m.in. szpitale i przychodnie, z Elbląga, ale też np. z Fromborka i Braniewa - mówi Halina Nowik, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu. 

 

Protest pracowników ochrony zdrowia "Łączy nas zdrowie" odbędzie się w sobotę, 11 września, w Warszawie. Rozpocznie o godz. 12 na placu Krasińskich. Organizatorzy planują przemarsz ulicami stolicy przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, gdzie akcja zakończy się około godz. 16. - Czas zaprotestować przeciwko pozorowanym reformom, działaniom doraźnym i chaotycznym, pustym obietnicom. Czas wspólnie walczyć o godne warunki pracy, uczciwe wynagradzanie pracowników ochrony zdrowia, o lepsze perspektywy dla młodych kadr - czytamy w komunikacie Naczelnej Izby Lekarskiej. 


 

Owszem, jeden z postulatów dotyczy naszych zarobków. Chodzi nam jednak również o poprawę warunków pracy, finansowanie tego sektora i zrobienie wszystkiego, aby zachęcić młodych ludzi do kształcenia się i pracy w tym zawodzie. Obecnie nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa ani sobie, ani pracownikom medycznym, ani przede wszystkim pacjentom. Zmian domagamy się od dawna. Strona rządowa nas jednak nie słucha. Brak rozmów jest dla nas najbardziej dotkliwy. Mamy wiedzę i doświadczenie, oczekujemy, że strona rządząca będzie z nami rozmawiać w sposób merytoryczny i konstruktywny. Te problemy dotyczą wszystkich grup medycznych. Dlatego pójdziemy wszyscy razem: lekarze, pielęgniarki, ratownicy, opiekunowie medyczni, farmaceuci i laboranci

 

- dodaje Halina Nowik.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.