Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Września, Piątek, Justyna, Narcyz, Franciszek

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Rozpoczęły się igrzyska paraolimpijskie. W Tokio o medal powalczy zawodnik z Elbląga

25.08.2021, 06:30:00
Rozpoczęły się igrzyska paraolimpijskie. W Tokio o medal powalczy zawodnik z Elbląga
Źródło: www.atak.pl

Przed nami kolejne duże sportowe wydarzenie w te wakacji. Dziś, 24 sierpnia, rozpoczęły się w XVI Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020. Polskę będzie reprezentowało 89 sportowców. Wśród nich jest lekkoatleta z Elbląga Rafał Rocki.
 

Podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio Polskę będzie reprezentowało 89 zawodników. Wśród nich jest Rafał Rocki, lekkoatleta, zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg. To jedyny sportowiec z województwa warmińsko-mazurskiego, który zakwalifikował się na paraolimpiadę. 

Do ostatniej chwili wytrwale czekałem i jest. Część sportowych marzeń staje się realna. Do zrealizowania kolejny kawałek. Czy życie nie jest piękne

- tak swój udział w paraolimpiadzie skomentował Rafał Rocki na profilu na Facebooku


 

Elblążanin będzie walczył o medal w rzucie dyskiem. Jego start będziemy mogli zobaczyć w niedzielę, 29 sierpnia ok. godz. 12.00 czasu polskiego. Igrzyska są transmitowane przez Telewizję Polską.
 

Jeszcze w ubiegłym roku Rafał nie był w olimpijskiej formie, teraz widać ogromny progres. W ostatnim miesiącach cały czas poprawiał swoje życiówki. Miejmy nadzieję, że trafił z formą. Rafał ma dwóch mocnych konkurentów z Polski, ale on cały czas robi duże postępy. Kto wie, może okaże się czarnym koniem zawodów. Trzymamy za Rafała kciuki. Bardzo ucieszymy się z medalu, dużym sukcesem będzie już miejsce w światowej szóstce, jednak już teraz jesteśmy z niego dumni

- mówi Tomasz Woźny, prezes IKS Atak Elbląg.
 

Rafał Rocki reprezentował już Polskę na mistrzostwach świata i Europy w rugby. 4 lata temu zmienił dyscyplinę, a 3 lata temu wynik, który otworzył mu drogę do kadry narodowej. Podczas tegorocznego Grand Prix Polski w Krakowie pobił swój życiowy rekord i uzyskał wynik 19,36 m - przypomina IKS Atak. Na co dzień elblążanin trenuje rzut dyskiem i pchnięcie kulą pod okiem klubowego trenera Krzysztofa Wojtaszka.
 

Dziś, 24 marca, odbyła się ceremonia otwarcia XVI Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Zawody zakończą się 5 września. W Japonii Polskę będzie reprezentowało 89 zawodników - 33 kobiety i 56 mężczyzn, którzy będą walczyć o medale w 12 dyscyplinach. Nasi zawodnicy zapewnili sobie udział na igrzyskach w: paralekkoatletyce (34 sportowców), paratenisie stołowym (12), parapływaniu (9), parakolarstwie (7), paraszermierce (7), podnoszeniu ciężarów (6), parakajakarstwie (4), parastrzelectwie sportowym (3), parałucznictwie (2), parawioślarstwie (2), tenisie na wózkach (2) oraz w debiutującym w programie igrzysk parabadmintonie (1 zawodnik).
 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.