Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Września, Piątek, Justyna, Narcyz, Franciszek

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Krok bliżej przebudowy odcinka DK 22 i budowy obwodnicy Jegłownika

21.07.2021, 19:32:00
Krok bliżej przebudowy odcinka DK 22 i budowy obwodnicy Jegłownika
Fot. Adrian Sajko

Ponad 5,5 mln zł będzie kosztował projekt przebudowy odcinka DK 22, na trasie Elbląg-Fiszewo, razem z budową obwodnicy Jegłownika. Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował dziś (20 lipca) o wyborze firmy, która wykona to zadanie. To przybliża nas do rozpoczęcia inwestycji wyczekiwanej od lat. 

 

 

Na pełnej zakrętów trasie Elbląg-Fiszewo często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Wiele osób poniosło na tej drodze śmierć. Nie dalej jak miesiąc temu doszło tam do kolizji trzech pojazdów, w wyniku której ranna została 29-letnia kobieta. Remont tego odcinka drogi krajowej 22 jest konieczny, podkreśla wielu kierowców. - Do kolizji, wypadków w tym miejscu dochodzi za często. Trudno uzasadnić to tylko nieostrożnością kierowców - przekonuje Czytelnik info.elblag.pl. Teraz, po raz kolejny, pojawiła się szansa, że w najbliższych latach, inwestycja zostanie zrealizowana.

 

 

Do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczących rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Fiszewo-Jegłownik i Jegłownik-Elbląg stanęły cztery firmy. Otwarcie ofert odbyło się 30 kwietnia. Teraz poznaliśmy wybór najkorzystniejszej umowy.

 

16 lipca dokonaliśmy wyboru wykonawcy dokumentacji  projektowej trzech odcinków drogi krajowej nr 22: Fiszewo-Jegłownik, obwodnica Jegłownika i Jegłownik - Elbląg.  Jest to firma Europrojekt Gdańsk z ceną 5 573 043,90 zł. Do 26 lipca pozostali oferenci mają czas na złożenie ewentualnych odwołań. Po tej dacie, jeśli nie wpłyną odwołania, podpiszemy z wybranym wykonawcą umowę

 

- informuje Karol Głębocki, Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDKiA Oddział w Olsztynie.

 

Przypomnijmy. To już kolejne podejście do tej inwestycji. W 2017 roku Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło plan rozbudowy DK22 z Elbląga do Fiszewa, który zakładał m.in. poszerzenie drogi i skorygowanie zakrętów. W 2019 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej. Ten projekt został jednak odrzucony, bo zmianie uległy plany dotyczące przebudowy drogi. Teraz za ponad 5,5 mln zł ma powstać kolejny, który będzie obejmował dodatkowo budowę obwodnicy Jegłownika. 


 

W przypadku obwodnicy Jegłownika przedmiotem zamówienia  jest studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ). Dla pozostałych dwóch odcinków - wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych. Inwestycja będzie polegała na budowie drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju 2+1 (czyli naprzemiennie dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w przeciwnym). Droga na odcinkach Fiszewo-Jegłownik i Jegłownik-Elbląg na przeważającej długości będzie biegła wzdłuż korpusu istniejącej DK22, stanowiącego wał przeciwpowodziowy. W przypadku obwodnicy Jegłownika, na podstawie dokumentacji STEŚ, wybrany zostanie wariant przebiegu obwodnicy

 

- dodaje Karol Głębocki.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.