Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

26 Kwietnia, Piątek, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Prezydent i premier sprawdzili, jak postępują prace na Mierzei Wiślanej [zobacz zdjęcia]

01.07.2021, 19:56:00
Prezydent i premier sprawdzili, jak postępują prace na Mierzei Wiślanej [zobacz zdjęcia]
Fot. Adrian Sajko

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki odwiedzili dziś (1 lipca) teren budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną i sprawdzili, jak postępuje flagowa inwestycja rządu PiS. - Przekop to inwestycja, która wzmacnia suwerenność Rzeczypospolitej. To najważniejsza jej rola, żebyśmy nie musieli pytać sąsiadów, czy możemy wpłynąć na wody Zalewu Wiślanego i do portu w Elblągu.  Realizujemy ją również, aby ożywić region elbląski, część Pomorza oraz Warmii i Mazur handlowo, żeby Elbląg z powrotem odżył jako port - powiedział prezydent RP Andrzej Duda.

 

Prezydent RP Andrzej Duda złożył w czwartek (1 lipca) wizytę na terenie przekopu Mierzei Wiślanej, koło Kątów Rybackich, gdzie trwa budowa kanału żeglugowego łączącego Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. Towarzyszył mu premier Mateusz Morawiecki. 

Widać, że wszystkie prace biegną w terminie. Można się spodziewać, tak jak zapowiadano, że do przyszłego roku pierwsze jednostki będą mogły przepłynąć kanałem, a do 2023 r. ta inwestycja będzie w pełni zakończona

- powiedział prezydent podczas konferencji prasowej, która odbyła się na zakończenie wizyty w miejscu przekopu. 

 

Mam nadzieję, że ogromny postęp prac uspokoi mieszkańców - dodał Andrzej Duda. - Most północny jest już gotowy, drugi jest w budowie. Nie będzie takiego momentu, że nie będzie dojazdu do Krynicy Morskiej. Ta część Mierzei Wiślanej nie stanie się wyspą, będzie połączona z tą częścią lądową Rzeczypospolitej. To będzie piękne miejsce turystyczne. Mamy nadzieję, że będą tutaj mariny, kafejki, że to miejsce będzie żyło, cieszyło się popularnością.

 

Prezydent podkreślił również, że to inwestycja ważna gospodarczo, szczególnie po trudnym okresie pandemii. - Mamy nadzieję, że te wielkie inwestycje będą takim impulsem dla rozwoju Rzeczypospolitej, a w efekcie przełożą się na unowocześnienie naszego kraju, podniesienie jakości życia mieszkańców, stopniowy wzrost wynagrodzeń, zbliżenia się poziomem życia do tego, który jest w najbogatszych krajach na zachodzie Europy  - podkreślił prezydent. 

Nasza polityka to otwarcie się na Bałtyk. Gdańsk z Gdynią, które stają się największym portem na Bałtyku, które zabierają przeładunki kontenerowe portom zachodniej Europy to symbol sukcesu naszej polityki morskiej, handlowej i portowej. Nasze dalsze plany, a więc porty serwisowe w Łebie, Ustce, a także port kontenerowy głębokowodny w Świnoujściu, tor ze Świnoujścia do Szczecina pogłębiony kosztem 1 mld 200 mln zł, odbudowa całego przemysłu morskiego to nasz znak firmowy, a przecież przemysł morski, handel to jedna z dźwigni całego rozwoju gospodarczego. Wszystkie te inwestycje, od przekopu Mierzei Wiślanej poczynając, to inwestycje, które zmienią strategiczne położenie Polski pod względem politycznym, ale także pod względem gospodarczym. Umożliwią utworzenie tysięcy nowych miejsc pracy - lepszych, wysokopłatnych

- podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

 

Przypomnijmy. Główny etap budowy kanału przez Mierzeję rozpoczął się w pod koniec z 2019 r. Zgodnie z harmonogramem powinien zakończyć się w 2022 r. Do wykonania są jeszcze pozostałe etapy inwestycji, w tym budowa mostu w Nowakowie oraz pogłębienie Zalewu Wiślanego i udrożnienie portu w Elblągu. Całkowita długość nowej drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej przez Zalew Wiślany do Elbląga to blisko 23 kilometry, z czego ok. 2,5 km stanowi odcinek, na który złożą się śluza i port zewnętrzny oraz stanowisko postojowe. Koszt inwestycji oszacowano na blisko 2 mld zł. 

 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego na budowie przekopu Mierzei Wiślanej ( zdjęć 67 )
Dodano: 2021-07-01 | Fot. Adrian Sajko

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.