Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

25 Kwietnia, Czwartek, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Lista kontrolna budowy nowego domu. Etapy budowy domu - jak wygląda harmonogram prac?

25.04.2021, 10:47:00
Lista kontrolna budowy nowego domu. Etapy budowy domu - jak wygląda harmonogram prac?

Czy wiesz, że budowa każdego z domów wymaga przeprowadzenia kilku, a nawet kilkunastu etapów? Sprawdź, jak wznoszenie budynku wygląda w praktyce, by dopilnować każdy z nich na swojej działce!

 

Każda budowa domu jest inna, ponieważ dotyczy dedykowanego projektu, na który składa się pomysłowość architekta, marzenia inwestora i możliwości finansowe. Nie zmienia to jednak faktu, że na każdej budowie można i należy wyznaczyć kilka etapów wznoszenia budynku, które są niezbędne do tego, by budynek w ogóle mógł powstać. Warto przyjrzeć się takim etapom z bliska, by mieć świadomość, jak powinny być przeprowadzone i na co zwrócić uwagę fachowcom.

 


Etap pierwszy - fundamenty i prace murarskie


Budowę domu poprzedza jeden z najważniejszych etapów - projektowanie domu. Mamy do wyboru albo stworzenie unikalnego projektu domu, wybranego pod konkretne wymagania oraz działkę lub skorzystanie z gotowych projektów, które po niewielkich poprawkach możemy wdrażać w określonym miejscu. Jedna i druga opcja jest dobra, ale warto podkreślić, że w przypadku gotowych projektów znacznie skracamy czas niezbędny architektowi na projektowanie domu od podszewki. Jeśli zatem nie chcesz zbyt długo czekać, a w zamian za to zależy Ci na szybkim zakończeniu inwestycji to skorzystaj z pomysłów na: domoweklimaty.pl

 

 

Po projektowaniu i otrzymaniu pozwolenia na budowę, a także wyznaczeniu fundamentów przez geodetę przychodzi czas na wykop fundamentów. Już od tego momentu potrzebujesz zarówno dziennika budowy, jak i wsparcia ze strony kierownika budowy. Upoważniona osoba i wykształcona w swoim fachu będzie nadzorowała pracę wszystkich fachowców, a w razie konieczności także alarmowała, gdy coś pójdzie nie tak.


Wykop fundamentów trwa zwykle jeden dzień, po tym etapie następuje wzniesienie ław fundamentowych i zalanie wykopu betonem. Gdy fundamenty mamy już gotowe możemy rozpocząć prace murarskie.


Dobra ekipa murarzy powinna zakończyć wznoszenie ścian i stropów budynku w około miesiąc. Ważne, aby na bieżąco kontrolować pracę tych fachowców. Jeśli bowiem coś pójdzie po ich stronie nie tak, to na późniejszych etapach budowy z pewnością będziemy ponosić konsekwencje takich działań.


Etap drugi - dach i stolarka okienna oraz drzwiowa


Drugi etap budowy budynku również jest ważny ponieważ generuje jedne z najwyższych kosztów na budowie. Dach określa się mianem głównej inwestycji na budowie, a od niego zależy też bardzo dużo, jeśli chodzi o późniejsze użytkowanie budynku. Dach powinien być wykonany przy udziale najlepszych materiałów, ale również z odpowiednim ociepleniem. Dopilnuj by dekarz informował Cię na bieżąco o stanie prac.


Równie ważna, jak dach jest stolarka okienna i drzwiowa. Oba komponenty powinny być nie tylko wysokiej jakości, ale również odpowiednio zamontowane. Szczelne okna i drzwi to podstawa energooszczędnego budynku.
 
 

 

Etap trzeci - instalacje


Gdy Twój budynek nosi miano stanu surowego zamkniętego to z całą pewnością możesz już rozpocząć wykonywanie instalacji wewnętrznych budynku. Mamy tutaj na myśli zarówno instalacje wodno-kanalizacyjną, jak i elektryczną. Dzięki nim będziesz mógł w przyszłości normalnie funkcjonować w swoim wygodnym domu.


 

Etap czwarty - posadzki i tynki


To już prawie koniec bo po wylaniu posadzek oraz wykonaniu tynków potrzebujesz już tylko dobrego fachowca, który wesprze Cię w wykończeniu wnętrza domu. Zadbaj, by tynki wykonywał ktoś sprawdzony i zaufany. Równe ściany to ważny element każdego z domów.

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o etapach budowy domu przeczytaj ten artykuł: Etapy budowy domu, czyli budowa domu krok po kroku - domoweklimaty.pl


Dowiedz się o budowie wszystkiego, co istotne!
 


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.