Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Kwietnia, Wtorek, Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Mieszkańcy Nowakowa protestują. "Chcą nam pod oknami wybudować ruchliwą drogę"

07.04.2021, 20:03:00
Mieszkańcy Nowakowa protestują. "Chcą nam pod oknami wybudować ruchliwą drogę"
Fot. Adrian Sajko

Grupa mieszkańców Nowakowa protestuje przeciw budowie w ich miejscowości nowego mostu wraz z układem drogowym. Nie są przeciwni samej inwestycji, ale jej lokalizacji. - To była spokojna okolica. Teraz, tuż przy naszych domach ma powstać droga po której będą jeździły 40-tonowe ciężarówki - mówi jeden z protestujących.

Budowa mostu obrotowego w Nowakowie (gmina Elbląg), wraz z układem drogowym, ma być jednym z ostatnich etapów kosztującej ponad 2 mld zł inwestycji polegającej na budowie drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Zastąpi on stary most pontonowy znajdujący się w tej miejscowości. Przedsięwzięcie to niepokoi część mieszkańców Nowakowa. Według projektu przy ich domach ma powstać droga prowadząca do nowego mostu.

 

Nie sprzeciwiamy się samej inwestycji, ona jest potrzebna, ale umiejscowieniu nowego mostu i dojazdu do niego. Ktoś w Gdyni wpadł na szalony pomysł, żeby drogę poprowadzić przy naszych posesjach. To jest spokojna okolica. Może raz na godzinę przejeżdża tędy jakiś samochód. Teraz chcą nas wywłaszczyć z części gruntów i w miejsce starej lokalnej drogi poprowadzić nową drogę, o dużym natężeniu ruchu. Most pontonowy w Nowakowie ma ograniczenie do 15 ton. Gdy powstanie nowy, będą mogły tędy przejeżdżać również ciężarówki 40 tonowe. One będą jeździły pod naszymi oknami i temu się sprzeciwiamy

 

- przekonuje pan Janusz, jeden z 25 mieszkańców podpisanych pod pismem.- Wielokrotnie, zarówno przez lokalnych samorządowców, jak i mieszkańców Nowakowa, było podkreślane, że inwestycja w obecnej formie, w jakiej jest ona procedowana, nie została w żaden sposób konsultowana z osobami zamieszkałymi na terenie lub w otoczeniu planowanej budowy układu drogowego. Z oczywistych powodów takie zamiany, które w sposób bezpośredni dotykają zainteresowanych, powinny być omawiane i konsultowane z samymi zainteresowanymi. (...) W przypadku realizacji inwestycji zgodnie z aktualnym projektem nastąpi znaczny wzrost natężenia ruchu komunikacyjnego, co znacząco negatywnie wpłynie na warunki i jakość życia okolicznych mieszkańców, ze względu na bezpośredniość drogi od budynków mieszkalnych. Istotnym problemem jest także znaczna utrata wartości nieruchomości, które znajdują się w pobliżu planowanej do przebudowy drogi - przekonują mieszkańcy Nowakowa w piśmie do Urzędu Morskiego w Gdańsku, inwestora przekopu.

 

Apelujemy o zmianę projektu i przeprowadzenie planowanej drogi w wariancie alternatywnym, który od wielu lat był uwzględniany w planach gminy, a który nie został wzięty pod uwagę w pracach nad procedowanym przedsięwzięciem

 

- podkreślają protestujący.

Mieszkańcy podpisani pod apelem proponują inną lokalizację mostu, chodzi o teren na wysokości oczyszczalni. Jak podkreślają, dzięki temu skomunikowałby on Wyspę Nowakowską z elbląskim portem. - Jeśli już most musi być tutaj, to niech ta droga zostanie poprowadzona polami, a nie przy naszych domach - dodaje pan Janusz.Pismo protestacyjne skierowane jest do Urzędu Morskiego w Gdyni. Do tematu wrócimy.


 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.