Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Stycznia, Środa, Fabian, Sebastian

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Noszenie maseczek w sklepach jest lekceważone? "Dziennie przeprowadzamy ok. 70 kontroli"

11.01.2021, 14:43:00
Noszenie maseczek w sklepach jest lekceważone? "Dziennie przeprowadzamy ok. 70 kontroli"
Fot. nadesłane

Od trzech miesięcy Polska znajduje się w żółtej strefie. Obowiązek zasłaniania ust i nosa obowiązuje zarówno w sklepach, jak i w komunikacji miejskiej czy na świerzym powietrzu. Wydawać by się mogło, że po takim czasie każdy przyzwyczaił się już do noszenia maseczek. Czy tak jest w Elblągu?


Jedną z zasad wprowadzonych przez Rząd było zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Od 10 października 2020 r. maseczkę lub przyłbicę należy nosić w sklepach, środkach komunikacji miejskiej oraz na ulicach.

 

Od 6 października, czyli od momentu, kiedy cała Polska została objęta żółtą strefą, do  czwartku, 7 stycznia, odnotowaliśmy 1015 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń

 

- mówi komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu


Ile z nich miało miejsce w ciągu ostatniego miesiąca? - Od 9 grudnia 2020 r. do 7 stycznia 2021 r. odnotowaliśmy 199 wykroczeń - dodał Krzysztof Nowacki.
 

Czy wszyscy zostali ukarani mandatami? - Nie. W sumie, od 6 października, wystawiono 131 pouczeń, 791 mandatów i 93 wnioski skierowano do sądu - wymienia Krzysztof Nowacki. - Biorąc po uwagę ostatnie 199 wykroczeń to wśród nich było 174 mandaty, 17 pouczeń i 8 wniosków do sądu.


Jak sytuacja wygląda obecnie? Jak często przeprowadzane są kontrole w sklepach?

 

Kontrolujemy obiekty handlowe, siłownie. Dziennie przeprowadzamy ok. 70 kontroli obiektów, w tym też tych, które powinny być nieczynne

 

- zaznaczył Krzysztof Nowacki.


Obiekty kontrolowane się wyrywkowo. - One są  kontrolowane systematycznie. Na jednej kontroli się nie kończy. Wracamy do nich co jakiś czas - mówił Krzysztof Nowacki.
 

Policjanci sami decydują o tym, które obiekty kiedy będą kontrolowane. - Rzadko otrzymujemy telefony od mieszkańców, ale jeśli taki sygnał otrzymamy oczywiście reagujemy na niego - zapewnniał Krzysztof Nowacki.


Mandat za nie zasłanianie nosa i ust może wynieść do 500 zł.

Redakcja od początku pandemii, codziennie ok godz. 11.00 publikuje aktualny bilans zakażeń w mieście, regionie i w kraju. Tylko ostatnio w dniu 7 stycznia Elblag był ponownie czarnym punkem na mapie zakażeń koronawirusem w wjewództwie i jako nieliczne miasto w Polsce. Zapewne jest to również związane z nie przestrzeganiem podstawowych zasad w tym obowiżku noszenia maseczek.

Dbajmy o siebie i innych, Nośmy maseczki!!

Poniżej zdjęcia, które zostały wykonane w czwartek w elbląskich marketach i na elbląskich ulicach.

 

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Jak się stosują elblążanie do noszenia maseczek ? ( zdjęć 21 )
Dodano: 2021-01-11 | Fot. nadesłane

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.