Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Stycznia, Środa, Fabian, Sebastian

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Dziś rozpoczęto w Elblągu drugą turę szczepień przeciw COVID-19. "Mamy więcej chętnych niż dawek"

04.01.2021, 16:40:00
Dziś rozpoczęto w Elblągu drugą turę szczepień przeciw COVID-19. "Mamy więcej chętnych niż dawek"
Fot. Adrian Sajko

W Szpitalu Miejskim im. św. Jana Pawła II rozpoczęto dziś (4 stycznia) drugą turę szczepień przeciw COVID-19. - Otrzymaliśmy 300 dawek podstawowych, które musimy wykorzystać do piątku, aby się nie zmarnowały - mówił Jacek Wójcik, zastępca dyrektora ds. medycznych Szpitala Miejskiego w Elblągu. - Na razie mamy zdecydowanie więcej chętnych niż dawek szczepionek.


Ile osób zostanie zaszczepionych w tym tygodniu? - Otrzymaliśmy 300 dawek, ale jest zgoda Ministerstwa na to, żeby wykorzystywać dodatkową dawkę z każdej ampułki. W związku z tym tych dawek będzie więcej - wyjaśniał Jacek Wójcik.


W pierwszej kolejności zaszczepieni mogą zostać chętne osoby pracujące w służbie zdrowia. W Szpitalu Miejskim pracuje ok. 1000 osób.

 

W naszym szpitalu chęć zaszczepienia się zadeklarowało kilkuset chętnych. Z naszych obliczeń wynika,  że do końca stycznia będziemy szczepić tylko nasz personel

- dodał Jacek Wójcik.


Do 14 stycznia br. Szpital Miejski przyjmuje zgłoszenia do pierwszego etapu szczepień, który obejmuje sektor ochrony zdrowia (zawody medyczne i niemedyczne).

 

Szczepionka musi zostać zużyta w ciągu 5 dni, dlatego będziemy szczepić także w święto 6 stycznia, aby do piątku zużyć wszystkie dawki, które dzisiaj otrzymaliśmy

- przyznał Jacek Wójcik.


Jak zapewnia zastępca dyrektora dziennie w Szpitalu Miejskim może zostać zaszczepionych 60-70 osób. - W tej chwili mamy 3 lekarzy, którzy mają uprawenienie do szczepienia. Taka ilość jest bezpieczna, aby nic się nie zmarnowało - dodał. - W pierwszej turze dostaliśmy 75 dawek. Było jednak zastrzeżenie, że z jednej ampułki możemy zaszczepić 5 osób.

 

Pierwsza tura była sprawdzianem logistycznym, czy jesteśmy w stanie to zorganizować. Wydaje mi się, że dobrze nam poszło. Mieliśmy jedynie na początku problem z logowaniem się na stronę gabinetgov.pl, ale okazało się, że wystąpił jakiś błąd natury informatycznej. Pierwszego dnia zostało  to skorygowane i już działalo poprawnie. W ciągu trzech dni wszystkie dawki, które były dostarczone w pierwszej turze zostały wykorzystane oczywiście dla personelu medycznego, który bezpośrednio walczy z COVID-em. Nie szczepiliśmy żadnych celebrytów czy samorządowców

- zaznaczył Jacek Wójcik.


Poza personelem medycznym w pierwszej kolejności będą szczepione chętne osoby z firm współpracujących ze szpitalem. - To dość duża grupa - przyznał Jacek Wójcik. - To są m.in. firmy transportowe, logistyczne, które do nas dostarczają różne rzeczy, żółnierze, którzy dostarczają nam tlen na oddziały, firma pogrzebowa. To cała dodatkowa grupa, która jest w "zerowej" fazie szczepień.


Nie wiadomo jeszcze, jak często szczepionki będą dostarczane do elbląskiego szpitala. - Możliwe, że będzie to dwa razy w tygodniu. Czekamy na wytyczne - dodał Jacek Wójcik.

 

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Druga tura szczepień personelu medycznego przy Elbląskim Szpitalu Specjalistycznym ( zdjęć 32 )
Dodano: 2021-01-04 | Fot. Adrian Sajko

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.