Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Stycznia, Środa, Fabian, Sebastian

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg i powiat elbląski "czarnymi punktami" na mapie Polski. "Nie mamy powodu, żeby odetchnąć"

26.11.2020, 17:47:00
Elbląg i powiat elbląski "czarnymi punktami" na mapie Polski. "Nie mamy powodu, żeby odetchnąć"

Elbląg i powiat elbląski stały się "czarnymi punktami" na mapie Polski pod względem zakażeń. Współczynnik zachorowań na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców przekracza granicę podaną przez Premiera, która w skali kraju oznaczałaby wprowadzenie "kwarantanny narodowej".


Wczoraj, 25 listopada, Ministerstwo Zdrowia podało dane dotyczące nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. Współczynnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców w kilkudziesięciu powiatach przekroczyła 70. Co to oznacza?


Premier RP Mateusz Morawiecki zapowiedział, że "kwarantanna narodowa" zostanie wprowadzona jeśli w skali całego kraju przez siedem kolejnych dni współczynnik zakażeń będzie wynosić 70 przypadków na 100 tys. mieszkańców.

Największa liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców pojawiła się wczoraj w powiecie świdnieckim (woj. lubelskie) - 133,8. W skali całego kraju na drugim miejscu znalazł się powiat lidzbarski (woj. warmińsko-mazurskie) - 126,7, a na trzecim Biała Podlasla (woj. lubelskie) - 11,8,9.


Niestety powiat elbląski znalazł sie na czwartej pozycji - wykryto 110,4 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Jak w statystykach plasuje się Elbląg? Nasze miasto również przekroczyło granicę 70 zakażeń. Wczoraj wskaźnik wynosił u nas aż 91,5 zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

 

Nie chciałbym nikogo niepokoić, ale też nie chciałbym nikogo uspokajać. Póki mamy tendecję na wysokim poziomie. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco. Codziennie odbywa się posiedzenie  Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

- przyznaje w rozmowie z nami Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.


Jak zapewnia rzecznik prasowy wojewody reakcje na wyższy wskaźnik zakażeń są natychmiastowe. -  Działamy adekwatnie do skali, chociażby  przez zwiększenie łóżek szpitalnych i respiratorów - dodał.

 

Należy pamiętać, że Rząd, do którego należy decyzja o wprowadzeniu "narodowej kwarantanny" patrzy na współczynniki w skali kraju, a nie powiatów. Oczywiście będą wahania, gdzie w jednym powiecie zakażeń będzie więcej, a w inym mniej. W naszym województwie póki co utrzymuje się wysoki trend. Nie widzimy tendencji spadkowej. Nie mamy powodu, żeby odetchnąć, że coś się zmienia. Jeszcze nie

- zaznaczył  Krzysztof Guzek.


Dziś w województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono 1210 nowych przypadków zakażeń. W Elblągu - 140.


Przypomnijmy, że wprowadzenie "narodowej kwarantanny" oznaczałoby, że nie będzie można wychodzić z domu (poza wyjściem do pracy, do lekarza, po zakupy, w celach bytowych i religijnych). Zamknięte zostaną salony fryzjerskie, kosmetyczne, kina, siłownie. Zakazane będą zgromadzenia, imprezy, wesela, komunie, a spotkania będa mogły się odbywać tylko do pięciu osób.

Hotele funckjonować będą mogły tylko w celach służbowych, dla sportowców oraz medyków. Gastronomia nadal będzie mogła wydawać dania jedynie na wynos bądź na dowóz. Edukacja pozostałaby w trybie zdalnym. W galeriach handlowych otwarte byłyby tylko niektóre sklepy, w który mogłaby przebywać jedna osoba na 20 m2. Wydarzenia sportowe będą mogły się odbywać, ale bez udziału publiczności. A osoby, które przyjechałyby do Polski obowiązywać będzie 10-dniowa kwarantanna.

 

 

 

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.