Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Stycznia, Środa, Fabian, Sebastian

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Burmistrz Krynicy Morskiej: Ta osoba wzięła sobie nas za cel, chcąc dopiec urzędowi i mnie

12.11.2020, 20:34:00
Burmistrz Krynicy Morskiej: Ta osoba wzięła sobie nas za cel, chcąc dopiec urzędowi i mnie
fot. Adrian Sajko

Od tygodnia, zgodnie z decyzją rządu, urzędy pracują zdalnie. Nie wszędzie jednak tak to funkcjonuje, twierdzi Czytelnik info.elblag.pl, jako przykład podaje Urząd Miasta Krynica Morska i apeluje do burmistrza o zamknięcie go nie tylko dla petentów, ale i pracowników. Krzysztof Swat zapewnia, że stara się, aby w urzędzie było jak najbezpieczniej.Informację o trudnej sytuacji w urzędzie miasta w Krynicy Morskiej przesłał nam pan Grzegorz. Zdaniem mężczyzny "aktualna sytuacja w naszym mieście związana ze wzrastającą liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2 budzi niepokój wśród mieszkańców. Szczególnie, że dotyczy przede wszystkim pracowników Urzędu Miasta, który stał się ogniskiem zachorowań". W związku z tym skierowano apel do burmistrza Krynicy Morskiej o wprowadzenie zdalnej pracy w urzędzie i przebadanie pracowników.

 

Jako przedstawiciele lokalnej społeczności jesteśmy wyrazicielami oczekiwań naszych współobywateli, aby niezwłocznie zadbać o bezpieczeństwo w celu zminimalizowania śmiertelnego zagrożenia, jakie niesie ze sobą COVID-19. Konieczne jest podkreślenie, że skrajną nieodpowiedzialnością burmistrza jest zaniechanie reorganizacji pracy urzędu z czasowym wyłączeniem bezpośredniej obsługi mieszkańców, tym bardziej, że wiadomym jest, że kilku pracowników zachorowało po zakażeniu koronawirusem. Oczekujemy od Pana zatem wprowadzenia w trybie natychmiastowym pracy zdalnej urzędników, odkażenie wszystkich pomieszczeń urzędu, a także zlecenie na koszt budżetu miasta przebadania wszystkich pracowników

 

- apeluje mężczyzna przedstawiający się jako Grzegorz Winnicki i mieszkaniec Krynicy Morskiej.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy burmistrza Krynicy Morskiej Krzysztofa Swata. Podkreśla on, że urząd co prawda nie przeszedł na pracę zdalną, ale od dłuższego już czasu jest zamknięty dla petentów i funkcjonuje w reżimie sanitarnym. 

 

Nie mieliśmy możliwości technicznych, aby wprowadzić w urzędzie pracę zdalną. Jednak jeszcze przed pojawieniem się tego listu, urząd był zamknięty dla petentów i nadal tak funkcjonuje. Wnioski można składać przez internet, ePUAP, można je również wrzucić do skrzynki, która znajduje się przy drzwiach urzędu. Pracownicy urzędu mają maseczki lub przyłbice. W budynku są dostępne płyny do dezynfekcji. Staramy się, żeby było jak najbezpieczniej. Owszem mieliśmy przypadki koronawirusa, ale te zdarzają się obecnie praktycznie wszędzie

 

- wyjaśnia Krzysztof Swat. Burmistrz dodaje jednocześnie, że mężczyzna podpisany pod apelem, nie jest mieszkańcem Krynicy Morskiej

 

 

 - To jakaś osoba, która najwyraźniej wzięła sobie nas za cel, chcąc dopiec urzędowi i mnie

 

- przekonuje. Przypomnijmy. Zgodnie z decyzją rządu, od 3 listopada, urzędy administracji państwowej i samorządowej przeszły na pracę zdalną. Nie oznacza to jednak, że od tej pory wszyscy urzędnicy pracują w domach. Nakaz pracy zdalnej w najszerszym możliwym zakresie obejmuje urzędy administracji publicznej i jednostki organizacyjne wykonujące zadania o charakterze publicznym. W rozporządzeniu zaznaczono, że wyłączenie placówki ma odbyć się tak, by nie wpływało to na bieżącą obsługę interesantów.

 

 

NJ

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.