Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

26 Października, Poniedziałek, Lucyny, Lucjana, Łucjana

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg: Koronawirus w Szpitalu Wojewódzkim. 3 osoby zakażone, 9 przebywa na kwarantannie

16.10.2020, 14:30:00
Elbląg: Koronawirus w Szpitalu Wojewódzkim. 3 osoby zakażone, 9 przebywa na kwarantannie

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownika Oddziału Neurochirurgii, Neurotraumatologii i Chirurgii Kręgosłupa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Siedem osób skierowano na kwarantannę. 

W ciągu ostatnich dni liczba nowych przypadków koronawirusa w Polsce rośnie lawinowo. Chorych na COVID-19 przybywa również w Elblągu. W ostatnim czasie infekcję wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono wśród pracowników dwóch elbląskich szkół podstawowych i jednego żłobka. Bilans z dziś to kolejnych 13 osób zakażonych.

Enklawą wolną od koronawirusa nie są również szpitale. W tym tygodniu kolejne przypadki zakażenia potwierdzono w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Dosyć poważnie sytuacja wygląda w Oddziale Neurochirurgii, Neurotraumatologii i Chirurgii Kręgosłupa.

 

Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Elblągu nałożyła kwarantannę na 7 pracowników tego oddziału oraz 1 izolację dla osoby z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19. W związku z powyższym, w tym tygodniu wstrzymano przyjęcia planowe. Należy podkreślić, iż oddział nie został zamknięty. Lekarze, na których nie nałożono kwarantanny realizowali świadczenia w trybie ostrym

 

- informuje Magdalena Rubczewska, rzecznik WSZ w Elblągu.

Być może już od soboty (17 października) oddział wznowi działalność w pełnym zakresie. To się jednak stanie, dopiero gdy drugi wynik testu u osób przebywających na kwarantannie będzie ujemny.

Kolejne dwa przypadki koronawirusa odnotowano w dwóch innych oddziałach.

 

W Dziale Ratownictwa Medycznego jedna osoba, u które potwierdzono zakażenie, została poddana izolacji, a dwie osoby skierowane na kwarantannę. W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym również jednak osoba zakażona przebywa obecnie w izolacji, tu w kwarantannie jest tylko jedna osoba

 

- dodaje Magdalena Rubczewska.

Rzeczniczka dodaje, że szpital robi wszystko, aby opanować sytuację, zapewnić bezpieczeństwo i świadczyć usługi potrzebującym. - Wdrożone zostały wszelkie procedury bezpieczeństwa. Jesteśmy również w stałym kontakcie z elbląskim sanepidem. Nie ma żadnych uchybień - dodaje pani Magdalena.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.