Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

26 Października, Poniedziałek, Lucyny, Lucjana, Łucjana

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Jak zostać żołnierzem 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej?

23.09.2020, 09:13:00
Jak zostać żołnierzem 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej?
Na potrzeby szkolenia żołnierzy OT w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej został wdrożony innowacyjny trzyletni system szkolenia. System ten jest skonstruowany w taki sposób aby umożliwić pogodzenie życia osobistego i zawodowego ze służbą wojskową. Pierwszym etapem tego szkolenia są tzw. „szesnastki”, czyli 16-dniowe szkolenia podstawowe lub 8-dniowe szkolenia wyrównawcze.
 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kandydatów do TSW w 4.W-MBOT utworzono dodatkowy termin szkolenia podstawowego. Szkolenie, które z założenia trwa 16 dni i kończy się uroczystą przysięgą wojskową w dodatkowym terminie rozpocznie się już w grudniu. Jednak odbywać się będzie w innej formie niż dotychczas, czyli w systemie mieszanym. Pierwsze 8 dni szkolenia realizowane będą w trybie weekendowym, kolejne 8 dni w trybie ciągłym. Zwieńczeniem trudów przyszłych Terytorialsów z Warmii i Mazur będzie wypowiedzenie słów roty przysięgi wojskowej wraz z ochotnikami, którzy zadecydowali się na tzw. „Ferie w Mundurze” odbywające się tradycyjnie, czyli 16 dni ciągiem.
 
”Ferie w Mundurze” już na stałe wpisały się w kalendarz 4. W-MBOT są skierowane głównie do młodych kandydatów, którzy kontynuują edukację w szkołach średnich i mają ukończone 18 lat oraz studentów szkół wyższych. Drogi obu kompanii szkolnych połączą się 31 stycznia w Braniewie i wspólnie będą realizować program szkoleniowy do 7 lutego 2021. Żołnierze docelowo zasilą szeregi poszczególnych batalionów wchodzących w skład Brygady.
 
Termin szkoleń w 4. W-MBOT: 4x2dni (4 weekendy)+ 1x8dni (tryb ciągły), 1x16dni (tryb ciągły)
 
-System mieszany szkolenia podstawowego: Olsztyn -12-13.12; 19-20.2020; 16-17.01; 23-24.01.2021; Braniewo -31.01-07.02.2021.
 
-Szkolenie podstawowe „Ferie w Mundurze”: Giżycko, Braniewo -23.01-07.02.2021.
 
-Szkolenie wyrównawcze: Olsztyn -12-13.12; 19-20.12.2020; 16-17.01; 23-24.01.2021.
 
Szkolenie wyrównawcze dedykowane jest dla osób, które już kiedyś miały styczność z wojskiem i do tej pory były w tak zwanej rezerwie wojskowej. Przed ochotnikami, cztery intensywne szkolenia weekendowe, dzięki którym Terytorialsi pogłębią swoją wiedzę z poszczególnych zagadnień takich jak strzelanie, postawy strzeleckie, terenoznawstwo, zielona taktyka czy też pierwsza pomoc medyczna. Szkolenie wyrównawcze z pewnością pozwoli przypomnieć ochotnikom wszystkie zagadnienia, które już kiedyś mieli okazję poznać od podstaw. Natomiast dla ochotników szkolenia podstawowego powyższe zagadnienia będą zupełnie nowym doświadczeniem .
 
Od 2 września proces rekrutacji jest zdecydowanie krótszy. Nie trzeba już udawać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Od kilku dni działa nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego, w tym do Wojsk Obrony Terytorialnej. Wystarczy wejść na stronę www.zostanzolnierzem.pl, zarejestrować się i wybrać służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej. Oczywiście nadal funkcjonuje tradycyjny sposób składania wniosków do WKU oraz za pośrednictwem ePUAP.
 
4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej to jednostka, w której możesz służyć Ojczyźnie nie rezygnując z dotychczasowych obowiązków. Formacja umożliwia najbardziej optymalne połączenie dotychczasowej aktywności w życiu cywilnym ze służbą wojskową. Jest to możliwe dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy. Dodatkową zaletą Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań ochotników.
 
 
4.W-MBOT

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.