Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

19 Czerwca, Sobota, Gerwazy, Protazy, Julianna

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"Elblążanki na kontrole badania USG piersi kierowane są do Nowego Dworu Gdańskiego i Malborka"

11.09.2020, 22:05:00
"Elblążanki na kontrole badania USG piersi kierowane są do Nowego Dworu Gdańskiego i Malborka"
- Szpital Miejski Elblągu im. Jana Pała II posiada sprzęt USG i zatrudnia lekarzy oraz wykwalifikowany personel, a mimo to od stycznia 2020 r. elblążanki na kontrole badania USG piersi kierowane są do innego podmiotu Nowy Dworze Gdańskim i Malborku. Dlaczego - dopytuje radny Paweł Kowszyński.
 
Podczas lipcowego dyżuru do radnego Pawła Kowszyńskiego zgłosiła się elblążanka. - Odmówiono jej badania kontrolnego USG piersi w Szpitalu Miejskim w Elblągu i wskazano inny podmiot w nowym Dworze Gdańskim - stwierdził.
 
 
Dlaczego pomimo, że Szpital Miejski posiada sprzęt i wykwalifikowany personel to w Elblągu nie są wykonywane badania kontrolne USG piesi dla kobiety?
 
- pyta Paweł Kowszyński.
 
Faktycznie do 31 stycznia 2020 r. Szpital Miejski w Elblągu wykonywał m.in. badania USG piersi dla pacjentek leczonych onkologicznie skierowanych przez firmę Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED znajdującym się naszym mieście. - Olbrzymia ilość skierowań na te badania z zewnątrz spowodowała, że wystąpiły trudności realizacji badań dla pacjentek szpitala oraz przychodni przyszpitalnej - wyjaśnia Janusz Nowak, Wiceprezydent Elbląga.
 
 
Fakt ten i kilkumiesięczny okres oczekiwania na badania oraz zrastająca ilość skarg zarówno ze strony pacjentek jak i lekarzy spowodował, że dyrekcja szpitala podjęła decyzję o rozwiązaniu umowy współpracy
 
- tłumaczy Janusz Nowak.
 
Badania USG trwają ok. 30 minut. Bywa nawet, że dłużej. - To powoduje, że dziennie możliwym do wykonania jest maksymalnie 10-15 badań - podkreśla Janusz Nowak. - Taka ilość badań zabezpiecza potrzeby elbląskiego Szpitala Miejskiego i przychodni przyszpitalnej, ale nie umożliwia wykonywania ich dla podmiotów zewnętrznych.
 
Jak zaznaczył Janusz Nowak, oprócz badań USG lekarze radiolodzy biorą udział innych badaniach takich jak radiologia klasyczna, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. - Ilość innego personelu zatrudnionego Szpitalu Miejskim dziale diagnostyki obrazowej, czyli technicy rtg oraz rejestratorki, nie mają wpływu na ilość wykonywanych badań - zapewniał. - Ograniczenie stanowi ilość lekarzy, aparatów USG i pracowni do realizacji badania.
 
- Zapotrzebowanie na badania jest znacznie większe niż możliwości ich realizacji. Z wyjaśnień udzielonych przez Szpital wynika, że pracownicy spzoz nie udzielają informacji o innych podmiotach realizujących badana USG piersi dla firmy NU-MED, jedynie informują pacjentów, że Szpital Miejski w Elblągu nie jest realizatorem tego badania dla tego podmiotu - dodał Janusz Nowak.
 
 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.