Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Września, Środa, Tekla, Boguslaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Burmistrz Krynicy Morskiej z zarzutami prokuratury. Przekroczył uprawnienia podczas budowy centrum sportowego?

24.08.2020, 11:45:00
Burmistrz Krynicy Morskiej z zarzutami prokuratury. Przekroczył uprawnienia podczas budowy centrum sportowego?

Prokuratura postanowiła przyjrzeć się działaniom burmistrza Krynicy Morskiej Krzysztofa Swata związanym z budową centrum sportowo-rekreacyjnego. Postawiono mu w sumie pięć zarzutów, dotyczą one m.in. przekroczenia uprawnień, podrobienia dokumentów i nakłaniania do popełnienia przestępstwa.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości, które burmistrz Krynicy Morskiej, miał popełnić podczas zrealizowanej kilka lat temu inwestycji pod nazwą „Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ulicy Rybackiej w Krynicy Morskiej" prowadzi Prokuratura Rejonowa w Malborku. Nie zostało ono jeszcze zakończone.

Nie zrobiłem nic takiego, co byłoby niezgodne z prawem. Złożyłem wyjaśnienia. Teraz czekam na wyjaśnienie sytuacji przez prokuratora. Do tego czasu nie chcę szerzej komentować sprawy

- mówi Krzysztof Swat, burmistrz Krynicy Morskiej.

Prokuratura postawiła burmistrzowi łącznie pięć zarzutów.

Do czynów objętych zarzutami doszło w listopadzie i grudniu 2018 roku. Dwa dotyczą przekroczenia uprawnień i podrobienia dokumentów w zakresie rzeczywistej daty ich sporządzenia. Pierwszy dokument to aneks do umowy o realizację wyżej wskazanej inwestycji, drugi dokument, to odpowiedź na zgłoszenie gotowości do odbioru robót budowlanych objętych umową

- informuje prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Dwa kolejne zarzuty dotyczą nakłaniania do popełnienia przestępstwa innej osoby- prowadzącego działalność gospodarczą do podrobienia wyżej wskazanych dokumentów - dodaje prokurator. - Natomiast piąty zarzut dotyczy niedopełnienia obowiązków w zakresie należytej weryfikacji prac wynikających z umowy i podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego końcowego odbioru robót, pomimo że nie wszystkie objęte umową roboty zostały wykonane. Za zarzucone przestępstwo grozi kara pozbawiania wolności do 5 lat.

Jak informuje prokurator Wawryniuk, podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynów. Za zarzucone przestępstwo grozi kara pozbawiania wolności do 5 lat.

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.