Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

26 Kwietnia, Piątek, Maria, Marcelina, Marzena

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Nie będzie podwyżek dla polityków? Jerzy Wcisła: "Posłom zabrakło wyczucia"

18.08.2020, 19:00:00
Nie będzie podwyżek dla polityków? Jerzy Wcisła: "Posłom zabrakło wyczucia"

Posłom trochę zabrakło wrażliwości i wyczucia społecznego - komentuje senator Jerzy Wcisła (KO) błyskawiczne przyjęcie przez Sejm nowelizacji ustawy o podwyżkach m.in. dla parlamentarzystów. Wczoraj (17 sierpnia) Senat odrzucił ustawę, która wywołała falę krytyki pod adresem posłów, zarówno tych z partii rządzącej, jak i z opozycji.

W sieci zawrzało po tym, gdy w miniony piątek (14 sierpnia) Sejm w ekspresowym tempie przyjął ustawę podwyższającą płace polityków, w tym m.in. parlamentarzystów i ministrów, a także wprowadzającą wynagrodzenie dla pierwszej damy. Podczas głosowania posłowie partii rządzącej i opozycji byli wyjątkowo zgodni. Za było 386 posłów, przeciw było 33, a 15 wstrzymało się od głosu.

W której z tych grup znaleźli się posłowie z okręgu elbląskiego? Zdecydowana większość, zarówno Zbigniew Babalski, Robert Gontarz, Jerzy Wilk i Leonard Krasulski z PiS, Zbigniew Ziejewski z PSL, a także Elżbieta Gelert i Jacek Protas z Koalicji Obywatelskiej, zagłosowała za wprowadzeniem podwyżek. Z tego trendu wyłamała się tylko Monika Falej (Lewica), które nie wzięła udziału w głosowaniu. Zwolenników większych wynagrodzeń dla poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie. Czekamy na odpowiedzi posłanki i posłów.

Posłowie jednak z powrotem będą musieli pochylić się nad sprawą podwyżek dla polityków. Ustawa wraca do Sejmu. W poniedziałek wieczorem, głosami opozycji, Senat ją odrzucił.

To był nie ten czas i nie ten tryb. Takie ustawy muszą być wcześniej konsultowane. To nie jest ustawa, która wymaga takiego szybkiego, nocno-dziennego trybu procedowania. Trzeba zostawić sobie na to dwa, trzy tygodnie, porozmawiać z ludźmi, zapytać jak do tego podchodzą, wtedy byłaby zupełnie inna atmosfera

- mówi Jerzy Wcisła (Koalicja Obywatelska), senator RP, który również głosował za odrzuceniem ustawy o podwyżkach.

Senator przyznaje, że rozumie oburzenie społeczne, szczególnie propozycją wprowadzenia płacy dla pierwszej damy, "boleśnie wysokiej, biorąc pod uwagę, że to osoba, która w całej poprzedniej kadencji była kompletnie nieaktywna". Dodaje jednak, że kwestia podwyżek powinna zostać uregulowana. - Parlamentarzyści nie zarabiają tak wiele, jak wydaje się ludziom. 8 tys. zł to jest 1,5 średniej krajowej, a 20 lat temu ten przelicznik był 8 razy większy. Uważam, że zarówno do samorządów, jak i do rządu powinni trafiać fachowcy, eksperci, ludzie z dokonaniami. Obecnie jednak tacy ludzie mają oferty w biznesie, cztery, pięć razy atrakcyjniejsze od tych w rządzie. Dziś praca dla państwa, samorządu nie jest atrakcyjną propozycją. To nie jest dobre - przekonuje senator.

Uważam, że pandemia, czas, kiedy jesteśmy na krawędzi wielkich problemów gospodarczych, to jest zły moment na podwyższanie płac politykom. Na pewno oburzenie społeczeństwa ma swoje uzasadnienie. Uważam jednak, że teraz należy uregulować tę kwestię - przy otwartej kurtynie, wyjaśniając społeczeństwu, na czym będą polegać wzrost wynagrodzeń. Same podwyżki powinniśmy wprowadzić od następnej kadencji, kiedy kryzys związany z epidemią prawdopodobnie zostanie już rozwiązany

- dodaje Jerzy Wcisła.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.