Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

9 Sierpnia, Niedziela, Klara, Roman, Romuald

Menu głównezulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Malbork: 17 osób na kwarantannie po wykryciu koronawirusa u pacjentki szpitala. Była "poza podejrzeniem" 

22.05.2020, 16:00:00
Malbork: 17 osób na kwarantannie po wykryciu koronawirusa u pacjentki szpitala. Była "poza podejrzeniem" 

Siedemnastu pracowników malborskiego szpitala przebywa na kwarantannie. Oddział chirurgii, w którym pracowali, jeszcze co najmniej do środy, 27 maja, zostanie zamknięty. Wszystko po tym, gdy u jednej z pacjentek, leczonej na inne schorzenie, wykryto koronawirusa.

Do zdarzenia doszło w tym tygodniu. 19 maja, obecność wirusa Sars-CoV-2, potwierdzono u pacjentki malborskiego szpitala. Trafiła ona tam z innym schorzeniem, przed planowanym zabiegiem, rutynowo wykonano u niej test i okazało się, że kobieta jest zakażona koronawirusem. Pracownicy, którzy mieli z nią kontakt, zostali objęci kwarantanną. Oddział chirurgii został wyłączony z funkcjonowania, od 20 maja nie odbywają się tam żadne zabiegi. Nadal przebywa tam 5 pacjentów. Opiekuje się nimi reszta personelu, która nie miała kontaktu z zakażoną pacjentką. Nie wiadomo jeszcze, jak długo taki stan rzeczy potrwa. Dyrekcja szpitala czeka na wyniki osób przebywających na kwarantannie. Aby testy były wiarygodne, powinny zostać powtórzone po 7 dniach od ewentualnego zakażenia, czyli w najbliższy wtorek.

Wyniki badań najpewniej poznamy w środę, 27 maja. Wtedy też będzie można podjąć decyzję co dalej z oddziałem. Jeśli będzie taka możliwość, to te najpilniejsze przyjęcia uruchomimy już w czwartek, 28 maja. Gdyby się okazało, że jakaś część personelu bądź inni pacjenci zostali zakażeni ten termin się wydłuży

- mówi Paweł Chodyniak, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku.

Jak potwierdza Małgorzata Adamowicz, rzecznik Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, pacjentka trafiła do elbląskiego szpitala przy ul. Żeromskiego. Jednak ze względu na dobry stan zdrowia została z niego już wypisana. Obecnie przebywa w izolacji domowej.

Szpital w Malborku próbuje wyciągnąć naukę z tej sytuacji.

Ta pacjentka była poza podejrzeniem, nie miała objawów. Test został jej wykonany profilaktycznie, przed zabiegiem. Jestem przekonany, że podobne sytuacje mogą się jeszcze zdarzyć. Zmierzamy jednak do tego, żeby każdy pacjent, zanim pojawi się w szpitalu, miał wykonane testy. Oczywiście, w nagłych przypadkach, takie testy będą wykonywane już na miejscu. Jednak w pozostałych wymazy będą pobierane w strefie drive-thru, którą utworzyliśmy przed szpitalem. Obecnie rekomendacje wojewódzkich konsultantów w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii są takie, żeby na salę operacyjną, czy wręcz do samego szpitala, nie wpuszczać osób, które nie miały wykonanych testów

- dodaje Paweł Chodyniak.
 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.