Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

25 Maja, Poniedziałek, Joanna, Zuzanna, Milena

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Ruszyli na zakupy. Centra handlowe znów otwarte, ale z obostrzeniami

04.05.2020, 14:38:00
Ruszyli na zakupy. Centra handlowe znów otwarte, ale z obostrzeniami
Fot.Ryszard Biel

Dziś (4 maja) znów otworzono centra handlowe. Elblążanie ruszyli na zakupy. Jednak muszą się liczyć z tym, że te będą wyglądać inaczej niż w rzeczywistości sprzed epidemii koronawirusa. Cały czas musimy pamiętać o ograniczeniach sanitarnych, a dodatkowo część sklepów nadal będzie zamknięta.

Dziś (4 maja) rozpoczął się drugi etap znoszenia obostrzeń związanych z Covid-19. Kolejnym krokiem w "odmrażaniu" gospodarki jest zniesienie niektórych ograniczeń w handlu, w tym otwarcie centrów handlowych. Z nowej możliwości elblążanie chętnie korzystają. W centrach handlowych pierwsi pojawili się tuż po ich otwarciu. Warto jednak pamiętać o tym, że podczas takich zakupów nadal obowiązują nas obostrzenia. Te dotyczą obowiązku noszenia maseczek, rękawiczek oraz zachowania minimum 2 metrów odległości od drugiej osoby. W centrach handlowych obowiązują również limity dotyczące liczby klientów. Na 1 osobę musi przypadać 15 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy. W Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu jednocześnie może przebywać 2 800 osób.

Monitorujemy na bieżąco tę liczbę i w przypadku jej przekroczenia ochrona poprosi Państwa o poczekanie chwilę na zewnątrz

- informuje klientów Centrum Handlowe Ogrody.

Co więcej, nadal nieczynne pozostają funkcjonujące w centrach handlowych kina, siłownie, place zabaw czy wyspy handlowe. Na miejscu nie ma również możliwości spożywania posiłków. Jedzenie w strefach gastronomicznych jest sprzedawane wyłącznie na wynos.

Otwarcie centrów handlowych nie oznacza również, że wszystkie marki, które w nich funkcjonują, uruchomiły swoje salony, część z nich potrzebuje więcej czasu aby przygotować się do ponownego otwarcia. W CH Ogrody, w poniedziałek nie wystartował TK Maxx, jednak we wtorek (5 maja) sklep powinien już być otwarty. Swoich punktów nie otworzyły również marki należące do Grupy LPP, czyli m.in. Reserved, Mohito czy House. Tak jednak jest we wszystkich centrach handlowych w Polsce. Kilka dni temu LPP poinformowała, że zamierza odstąpić od umów na używanie powierzchni handlowych. Na razie nie wiadomo, kiedy i czy sklepy marek należących do grupy wrócą do centrów handlowych.
 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.