Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

25 Maja, Poniedziałek, Joanna, Zuzanna, Milena

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Branża turystyczna w kryzysie, ale Mierzeja wcale nie świeci pustkami

30.03.2020, 14:31:00
Branża turystyczna w kryzysie, ale Mierzeja wcale nie świeci pustkami

Myślę, że zatęsknimy, za lasem parawanów na nadbałtyckich plażach. W tej chwili sytuacja już zaczyna wyglądać bardzo źle. Osoby, które żyją tylko z turystów, znają się w dramatycznym położeniu - mówi pani Magda, które wynajmuje domki letnikom. Mimo obowiązujących od kilku dni obostrzeń zakazujących wychodzenia z domu bez potrzeby, plaże nie świecą pustkami.

Normalnie branża turystyczna nad Zalewem Wiślanym i na Mierzei Wiślanej budziłaby się z "zimowego snu". W związku z pandemią koronawirusa i wprowadzonymi w Polsce obostrzeniami hotele, restauracje i SPA są zamknięte, a większość zawiesiła również możliwość rezerwacji miejsc na najbliższy czas. Przedstawiciele branży turystycznej przekonują, że kryzys zagląda im w oczy. 

Z reguły w marcu miałam już pełną rezerwację na majówkę oraz zarezerwowany część terminów na wakacje. W tej chwili tak naprawdę nie wiem, jak będzie wyglądał ten sezon, ale najpewniej będzie pusty. Szczególnie te osoby, które utrzymują się jedynie z turystów wypoczywających na mierzei w sezonie, znajdą się w tragicznej sytuacji

- mówi pani Krystyna, która na mierzei wynajmuje domki letniskowe.

Przedstawiciele branży turystycznej przyznają, że obostrzenia w obecnej sytuacji są konieczne, ale jednocześnie podkreślają, że ich sytuacja z dnia na dzień stała się dramatyczna. Tymczasem, jak się okazuje, plaże wcale nie świecą pustkami. Mimo obowiązujących od kilku dni obostrzeń zakazujących wychodzenia z domu bez pilnej potrzeby, w weekend na Mierzei można było spotkać całkiem sporo osób.

Spodziewałam się spokoju i ciszy. Wybrałam się do Sztutowa. Nie jest to tak oblegana plaża, jak w Stegnie czy Krynicy Morskiej, ale i tutaj jak na obecną sytuację spotkałam całkiem sporo osób

- mówi Maja Krajewska, mieszkanka Elbląga.

Ta sytuacja niepokoi lokalne władze. Burmistrz Krynicy Morskiej chce wprowadzenia czasowego zakazu wjazdu na Mierzeję Wiślaną.

W dobie zagrożenia wirusem SARS-COV-2 w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców oraz osób pracujących w naszym mieście zwróciłem się z pismem do Pana Wojewody Pomorskiego z wnioskiem o wprowadzenie czasowego zakazu wjazdu na Mierzeję Wiślaną w celach turystycznych i wypoczynkowych. Wniosek mój dotyczy nie tylko wynajmu, ale również właścicieli apartamentów w tzw. apartamentowcach, którzy przyjeżdżają do własnych lokali

- poinformował jeszcze przed weekendem Krzysztof Swat, burmistrz Krynicy Morskiej.
 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.