Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

27 Lipca, Wtorek, Anna, Grazyna, Miroslawa

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"Ograniczamy zgromadzenia do absolutnego minimum". Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu

24.03.2020, 19:42:00
"Ograniczamy zgromadzenia do absolutnego minimum". Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu

Rząd wprowadza dodatkowe obostrzenia na czas epidemii koronawirusa. - Wirus krępuje nasze życie, ale musimy dalej ograniczać zgromadzenia do absolutnego minimum, nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

O konieczności wprowadzenia w Polsce dodatkowych obostrzeń, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, poinformował dziś (24 marca) premier Mateusz Morawiecki. 

Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się. Przed nami bardzo trudna faza. Będą to ograniczenia, które będą dotyczyć każdego z nas, również w najbardziej przyziemnym, rozumieniu tego słowa. Ta decyzja jest niezbędna, aby maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. (...) Ta sytuacja wymaga od nas ogromnej dyscypliny. Dzięki temu jesteśmy w stanie jeszcze bardziej wyhamować ten przyrost zakażeń

- przekonywał szef rządu podczas konferencji prasowej.

Nowe ograniczenia mają również obowiązywać w komunikacji miejskiej. Szef rządu zaapelował, aby środki transportu zostawić dla osób, które muszą dojeżdżać do pracy.
 

"Zostańmy w domu" wprowadzamy teraz praktycznie w życie. W tym rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu, poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami, gdy idziemy do pracy, sklepu, apteki. Takie sytuacje, jak wyprowadzenie psa czy przejście się są niezbędna dla naszego zdrowia psychicznego, to nie oznacza jednak, że mamy się gromadzić na placach, iść na plac zabaw dla dzieci, na bulwary i wspólnie grillować ze znajomymi. Bądźmy rozsądni i uratujmy zdrowie i życie nie tylko swoich bliskich, ale również medyków. Wiemy, że oni są na tej pierwszej linii frontu, a chcielibyśmy, żeby miał kto nas leczyć, diagnozować. Jeżeli nie zastosujemy się do tych zasad, nie ograniczymy zgromadzeń do zera, wyjść z domu praktycznie do zera, nie da się nam uratować ludzkich żyć. Bardzo o to proszę, bardzo o to apeluję

- dodał Lukasz Szumowski, minister zdrowia.
 

Premier przekonywał, że nowe obostrzenia, dadzą Polsce więcej czasu na przygotowanie się na gwałtowny wzrost zachorowań. - Kupujemy sobie czas - dla nas wszystkich, dla lepszego przygotowania służby zdrowia, dla przygotowania kolejnych miejsc. Mamy już 19 szpitali jednoimiennych, żeby przygotowywać kolejne szpitale na wszelki wypadek, chcemy wyprzedzać bieg wydarzeń w sytuacji, gdyby nastąpił ten zły scenariusz lub bardzo niedobry" - dodał szef rządu.

Za złamanie nowych ograniczeń grozi kara nawet do 5 tysięcy złotych. Obostrzenia będą obowiązywać od środy 25 marca do soboty 11 kwietnia.

Nowe obostrzenia w punktach:

1. Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc: dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa). Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

2. Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

3. Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. (można spotykać się z najbliższymi).

4. Ograniczenia w przemieszczaniu nie dotyczą również osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. Jednak w mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

5. Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji.

6. W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.
 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.