Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

7 Kwietnia, Wtorek, Donata, Herman, Rufin

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Prezydent Elbląga pojechał na miejsce budowy Kanału. „Widać duży postęp prac”

17.02.2020, 08:55:00
Prezydent Elbląga pojechał na miejsce budowy Kanału. „Widać duży postęp prac”
fot. UM w Elblągu

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski został zaproszony przez Urząd Morski na teren budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Jak ocenia przeprowadzane obecnie prace?


We wtorkowej odprawie wzięli udział przedstawiciele inwestora, wykonawców, kierownictwa budowy oraz samorządowców. - Inwestycja jest imponująca nie tylko pod względem finansowym – mówił w rozmowie z nami Witold Wróblewski.


Przypomnijmy, że inwestycja zakłada wybudowanie 100 tys. m3 mieszkanki betonowej, 10 tys. ton ścianek szczelnych, 4 300 ton stali zbrojeniowej, 1 080 ton konstrukcji stalowej mostów, 780 ton konstrukcji stalowej bram śluzy, ponad 1 mln ton kamienia łamanego, ponad 1 mln m2 geowłókniny, 665 tys. m3 gruntu do wykonania wału wyspy i ponad 100 000 ton betonu asfaltowego.

 

Z dużym zainteresowaniem patrzyłem na to, co dzieje się na placu budowy. Uspokoiłem się widząc, że prace realizowane są zgodnie z decyzją środowiskową. Wszystkie  okresy, które są wymagane, są zachowywane

– zapewniał Witold Wróblewski.


Choć wtorkowa pogoda na Mierzei nie podpisywała wizyta na terenie budowy trwała kilka godzin. - Aura nie była za bardzo sprzyjająca, ale byłem praktycznie na całym terenie. Widać  duży postęp prac – zaznaczył Prezydent Elbląga. - Firmy, które realizują inwestycję przygotowane są już przynajmniej w jednej części - przyczółki pod budowę śluzy.

Co było omawiane podczas wtorkowego spotkania? - Wszystkie tematy, które są jeszcze do rozwiązania jeśli chodzi o dojazdy przez drogi samorządowe – opowiadał Witold Wróblewski. - To główny problem dla m.in. Starostwa Nowego Dworu. Na spotkaniu było to poruszane. Mam nadzieję, że uda się to pozytywnie rozwiązać.

 

Niestety każda inwestycja tworzy uciążliwości dla mieszkańców. Projekt zakłada, że największa część transportu będzie odbywała się drogą wodną, aby drogi, którymi poruszają się mieszkańcy i turyści w okresie lata, jak najmniej ucierpiały w wyniku prowadzonych działań

– podkreślił  Witold Wróblewski.


Zdaniem Witolda Wróblewskiego tworzy się okazja dla elbląskiego portu.  - Trwają rozmowy, ale jeżeli nasi przedsiębiorcy się dobrze przymierzą to mogłaby być to okazja, by z portu elbląskiego wozić materiały bezpośrednio na plac budowy. To szansa dla naszego portu – mówił Witold Wróblewski.

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 1Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.