Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

5 Lipca, Niedziela, Karolina, Antoni, Filomena

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Protest na Mierzei. W miejscu Przekopu para położyła się... nago w łóżku

14.02.2020, 10:09:00
Protest na Mierzei. W miejscu Przekopu para położyła się... nago w łóżku

W miejscu trwania prac przygotowawczych pod przekop Mierzei Wiślanej dwoje przeciwników tej inwestycji położyło się nago w łóżku. Jak podkreślają, pokojowy protest, ma na celu zwrócić uwagę na rolę czułości w naszym życiu. - Jeśli tutaj, aby pokazać, że tym, co może kierować myśleniem o przyrodzie, inwestycjach jest czułość. To nie musi być siła – mówili protestujący.

 

Postanowiliśmy w Walentynki przekazać nasze przesłanie, że tym, co powinno kierować nas w życiu, w naszym stosunku do przyrody, do podejmowania decyzji jest czułość. Rząd i Ministerstwo narzuca swoje pomysły. To, co w tej chwili robi Rząd to przeprowadzanie inwestycji  ponad prawem, ponad wolą mieszkańców, ponad wezwaniem Komisji Europejskiej do zaprzestania prac. Tym, co może kierować polityka i myśleniem o rozwoju regionu może być czułość do mieszkańców. Uważamy, że Rząd marnotrawi publiczne pieniądze, że w tym regionie jest o wiele więcej potrzebnych inwestycji 

– mówiła protestująca kobieta.

 
Jakie to inwestycje? - Potrzeba kanalizacji, sieci gazowniczej, oczyszczalni ścieków, która spowodowałaby, że nie pogarszałby się stan wód Zalewu – wymieniała kobieta. - Na przykład w Sztutowie nie ma Domu Kultury, na który mieszkańcy czekają. Wystarczyłby 1 mln zł, aby powstał. Natomiast tych pieniędzy nie ma.

 

W tym momencie wydawanie 2 miliardów, a pewnie na tej sumie się nie skończy, na przekop naszym zdaniem jest niczym innym jak  marnotrawieniem pieniędzy i działaniem dyktowanym dumą, butą i fałszywymi aspiracjami. Nie ma tam myślenia o ludziach i potrzebach. Nie ma w tym czułości

– zaznaczyła kobieta.


Parze leżącej nago w łóżku towarzyszy grupa kilku osób z transparentami tj. „Mierzeja bez przerwy”, „Make love not canal”, „Miłość i Mierzeja bez przerwy”.


Uczestnicy wydarzenia wyjaśniają, że pomysł na taką formę protestu zrodził się z historii Johna Lenona i Yoko Ono, którzy w 1969 roku przez tydzień leżeli w łóżku w imię pokoju.


- Nie zamierzamy tu leżeć tydzień, ale chcemy poleżeć chwilę na rzecz Mierzei – mówiła kobieta.

 

A właściwie, dlaczego nie mielibyśmy tu leżeć cały tydzień

– pytał mężczyzna leżący w łóżku.


- W sumie nie mam planów – śmiała się kobieta.


- Przynieście nam jedzenie i będzie fajnie – dodał mężczyzna.

 

 

 


 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.