Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

5 Lipca, Niedziela, Karolina, Antoni, Filomena

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Małgorzata Kidawa-Błońska zwycięża w pierwszym przedwyborczym sondażu info.elblag.pl

11.02.2020, 14:04:00
Małgorzata Kidawa-Błońska zwycięża w pierwszym przedwyborczym sondażu info.elblag.pl

Małgorzata Kidawa-Błońska uzyskała 27 proc. poparcia, Władysław Kosiniak-Kamysz 24 proc., a prezydent Andrzej Duda 22 proc. Tak rozłożyły się głosy Internautów, którzy wzięli udział w naszej ankiecie. To pierwszy z przedwyborczych sondaży naszego serwisu.

Dokładnie za 88 dni, 10 maja, pójdziemy do urn i zdecydujemy, kto będzie nową głową państwa. Oficjalny termin zgłaszania kandydatów mija 26 marca. Jednak już teraz wiadomo, że o urząd prezydenta będą ubiegać się: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia. Na którego z tych kandydatów swój głos planują oddać elblążanie? Zapytaliśmy ich o to kilka dni temu. Sondę uruchomiliśmy w dniu 7 lutego o godz. 14.00 a zakończyliśmy dziś (11 lutego) o godz. 10.00.

Dziś podajemy wyniki pierwszego sondażu dotyczącego wyborów prezydenckich przeprowadzonego przez info.elblag.pl.

Najwięcej głosów zdobyła kandydatka Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska (27 proc.). Trudno jednak mówić, że jest to w naszym sondażu zdecydowana liderka w walce o fotel prezydencki. Na drugim miejscu znalazł się lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zdobywając 24 proc. głosów, a na trzecim obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda (Prawo i Sprawiedliwość) z 22 proc. Poza podium, na czwartym miejscu uplasował się Szymon Hołownia z dorobkiem 13 proc. Najmniejszym poparciem Czytelników info.elblag.pl cieszyli się: kandydat Lewicy Robert Biedroń (6 proc.) i Krzysztof Bosak z Konfederacji (5 proc.). Tylko po 2 proc. uczestników sondy zarówno nie planuje brać udziału w wyborach oraz uważa, że żaden z kandydatów nie może liczyć na jego głos.

W naszej sondzie głos oddało 1047 osób.

To dopiero pierwszy z przedwyborczych sondaży. O to, kto powinien zostać nowym prezydentem RP, zapytamy elblążan po raz kolejny już w następnym miesiącu.

Wyniki pierwszej prezydenckiej sondy info.elblag:

Zadane pytanie w sondzie: Który z kandydatów może liczyć na twój głos w wyborach prezydenckich 2020?

Robert Biedroń - 6% (głosów: 59)

Krzysztof Bosak - 5% (głosów: 51)

Andrzej Duda - 22% (głosów: 232)

Szymon Hołownia - 13% (głosów: 138)

Małgorzata Kidawa-Błońska - 27% (głosów: 283)

Władysław Kosiniak-Kamysz - 24% (głosów: 248)

żaden z powyższych - 2% (głosów: 17)

nie planuję wziąć udziału w wyborach - 2% (głosów: 19)

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.