Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

4 Sierpnia, Wtorek, Dominika, Jan, Protazy

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Władysław Kosiniak – Kamysz: Polska jest podzielona murem nienawiści. Ten mur w tej kampanii będziemy burzyć

16.12.2019, 12:27:00
Władysław Kosiniak – Kamysz:  Polska jest podzielona murem nienawiści. Ten mur w tej kampanii będziemy burzyć
Fot. Ryszard Biel

Władysław Kosiniak – Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, ogłosił wczoraj (14 grudnia), że będzie ubiegał się o urząd Prezydenta RP. Dziś polityk odwiedził Elbląg.
 

Najpierw Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w warsztatach z robienia ozdób świątecznych organizowanych w Bibliotece Elbląskiej. - Dziękuję za życzliwość, normalność, czyli tak, jak powinno być, jaka powinna być Polska – życzliwa, przyjazna, otwarta, a nie wroga, podzielona murem nienawiści. Ten mur nienawiści w tej kampanii będziemy burzyć – zapewniał.


Po warsztatach odbyła się konferencja prasowa. W spotkaniu z mediami Władysławowi Kosiniak- Kamysz towarzyszył m.in. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Marszałek Województwa Warmiński-Mazurskego Gustaw Marek Brzezin, poseł PSL Zbigniew Ziejewski i Wiceprezydent Elbląga Edward Pietrulewicz.

- Bardzo się cieszę, że możemy się  spotkać tu, w Elblągu, na Warmii i Mazurach, w miejscu dla nas szczególnym, gdzie wielokrotnie rozmawialiśmy o samorządności, o rozwoju regionalnym, o rozwoju miasta – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Samorządność jest dorobkiem ostatnich 30 lat. Samorządność to jest zarządzanie przez nas samych wspólnotami małej ojczyzny. To jest odpowiedzialność, realizacja zasady pomocniczości, która jest zawarta w Konstytucji. Nie ma wolności bez samorządności. Samorządność nie może być ograniczana, a kompetencje nie mogą być zabierane. To się niestety wydarzyło w ostatnich czterech latach, szczególnie z poziomu wojewódzkiego. Zostały zabrane kompetencje samorządowcom i przeniesione na poziom krajowy i nie widzimy efektów

– zaznaczył Władysław Kosiniak – Kamysz.
 

Kandydat na urząd Prezydenta RP wiele mówił o oświacie. - To jest taki obszar, który jest realizowany przez samorządy. Prowadzenie szkół, przedszkoli jest zadaniem zleconym przez państwo i wymaga odpowiednich pieniędzy – stwierdził Władysław Kosiniak – Kamysz. - Dziś mamy  do czynienia z sytuacją karygodną.

 

W Elblągu połowa pieniędzy do oświaty dopłaca samorząd gminny. Rządzący doprowadzają do takiej sytuacji, że samorządy nie są w stanie  udźwignąć obowiązku edukacyjnego. Subwencja w Elblągu pokrywa ok. 50 proc. spraw związanych z wynagrodzeniami, ale to też wiążą się z utrzymaniem budynków, podniesienia wynagrodzeń dla innych pracowników niż nauczyciele, dowozów do szkoły, modernizacji. To jest nie do przyjęcia 

– zaznaczył Władysław Kosiniak – Kamysz.


Jak zapewnia, Władysław Kosiniak – Kamysz, gdy wygra wybory sytuacja się zmieni. - Jako Prezydent będę wnosić ustawę, która zagwarantuje samorządom pokrywanie z budżetu państwa w 100 proc.  wynagrodzeń dla nauczycieli i wiem, że wtedy samorządy sobie poradzą – podkreślił Władysław Kosiniak – Kamysz.

 

 

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.