Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

4 Sierpnia, Wtorek, Dominika, Jan, Protazy

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Sukces akcji „Serce na talerzu”. Na leczenie Szymonka zebrano ponad 27 tys. zł!

15.12.2019, 09:38:00
Sukces akcji „Serce na talerzu”. Na leczenie Szymonka zebrano ponad 27 tys. zł!
Fot. Ryszard Biel
Podobno życie jest bezcenne. Niestety życie 5-letniego Szymonka zostało wycenione na 250 tys. zł. Tyle bowiem ma kosztować leczenie małego elblążanina, u którego wykryto guza mózgu.
 
„Serce na talerzu” to akcja stworzona przez Elbląski Klub Szefów Kuchni, którzy zaprosili mieszkańców naszego miasta na charytatywną kolację. W czwartek, 12 grudnia, dziesięciu kucharzy przygotowało w Amore Mio prawdziwą ucztę.
 
Na przystawkę podano carpaccio, następnie była zupa tajska, kacze udko w sosie śliwkowym z modrą kapustą w jabłku z pure ziemniaczanym. Na deser - krem z ricotty aromatyzowane kardamonem, mus z mango i konfitura z wiśni. Podano także dorsza bałtyckiego z sosem szczypiorkowym na ryżu szafranowym, a także przekąski.
 
Swoje serca w przygotowanie tej niezwykłej wieczerzy włożyli: Bartosz Majchrzak z Amore Mio, Marco Cocchieri z Amore Mio, Aga Robaczek z Tamago Sushi Bar, Marta Makowska ze Złotego Jaja, Robert Zochowski - właściciel firmy Gasto, członek klubu EKSK, Michał Denesiuk z Gospody Bulwar, Krzysztof Kowalczyk - członek EKSK, Tomek Markuszewski z Villa Piękny Widok, Mariusz Kuś z Kuśni Smaku oraz Remigiusz Jasiński z firmy Elquchnia.
 
 
Dla nas najważniejsze było, aby pomóc Szymonkowi. To mały, dzielny chłopiec, który walczy z chorobą. Bardzo cieszymy się, że elblążanie tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie
 
– mówił Marco Cocchieri.
 
Cegiełka wynosiła 150 zł. Wszystkie miejsca zostały zapełnione, dzięki czemu od razu zebrano 7 tys. 600 zł.
 
 
Wielkie brawa należą się Marco. Udostępnił restaurację, a do zorganizowania takiego wydarzenia potrzeba dużo miejsca. Atmosfera na kuchni była niesamowita. Wszyscy gotowaliśmy z pasją i myślą, że z tego wszystkiego wyjdzie coś pięknego
 
– podkreśliła Aga Robaczek.
 
 
Podczas kolacji odbywały się licytacje, które poprowadził Rafał Zemke. Do zlicytowania było prawie 50 przedmiotów, tj. czerwona suknia z ostatniego teledysku Paulli „Pachnie tobą noc”, kosz z produktami Magdy Gessler wraz z książką z autografem, płyta Gosi Andrzejewicz z autografem, Kronika Elbląga od Prezydenta Elbląga, ekspres do kawy, zestaw kluczy Wurth, zegarek Guess czy słuchawki JBL. Elblążanie chętnie licytowali też vouchery na różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie oraz zaproszenia do restauracji.
 
Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego, która została wylicytowana za 3001 zł.
 
Wszystkie przedmioty zostały zlicytowane za 19 tys. 712 zł! Oznacza to, że łącznie dla Szymonka udało się uzbierać 27 tys. 312!
 
Za okazane dobro (i tak chętne licytowanie) na gości kolacji czekała muzyczna uczta. Paulla nie tylko przekazała swoją sukienkę na licytację, ale także wystąpiła dla zebranych. Prezentując świąteczne piosenki wprowadziła elblążan w niezwykły, nostalgiczny nastrój. Piosenkarka po raz kolejny w Elblągu dała dowód tego jak silny, piękny i czysty ma głos.
 
- Miałam ciarki – stwierdziła Kamila. - Każdy dźwięk był idealny. Tak naprawdę to był kameralny koncert, który był wisienką na torcie tego wydarzenia.
 
Na zakończenie wieczoru odbyło się live cooking. Zebrani na żywo zobaczyli, jak można przyrządzić żuławską potrawę - podpłomyki, śledzia korzennego z sosem piernikowym.
 

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / ( zdjęć 0 )
Dodano: | _INFO_ELBLAG_PL

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.