Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

28 Maja, Czwartek, Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Świąteczny prezent dla nastolatka: PlayStation, Xbox czy Nintendo?

27.11.2019, 07:53:00
Świąteczny prezent dla nastolatka: PlayStation, Xbox czy Nintendo?

Konsole do gier od wielu lat niezmiennie są jednymi z najbardziej oczekiwanych prezentów wśród nastolatków. To w końcu wielowymiarowa rozrywka, którą mogą cieszyć się samemu lub w gronie znajomych. Jeśli planujesz zakup konsoli, staniesz przed nie lada pytaniem, którą z nich wybrać. Najpopularniejsze z nich: PlayStation, Xbox i Nintendo mają swoich zwolenników i przeciwników. Dzisiaj sprawdzimy, jakie są między nimi różnice i który model będzie najlepszym wyborem.

PlayStation – nieprzerwany hit od lat 90.

Przodownik sprzedaży wśród trzech wymienionych wyżej konsol to zdecydowanie PlayStation 4. Co świadczy o tak ogromnej popularności tego sprzętu?

Ta japońska konsola weszła na rynek w 1994 roku (polska premiera miała miejsce dwa lata później) i od tego czasu wciąż utrzymuje się na szczycie. Obecna wersja opatrzona cyfrą 4 posiada ośmiordzeniowy procesor i 8 GB szybkiej pamięci RAM. Jeśli chodzi o dysk twardy, to do wyboru mamy dwie wersje: 500 GB lub 1 TB. Sprawdź możliwości PlayStation i zobacz, która konsola będzie najlepszym prezentem, jaki możesz wręczyć.

Co przemawia na korzyść PlayStation? Po pierwsze: niezwykle szeroka biblioteka gier. Znajdziemy tu takie tytuły, jak FIFA, GTA, Assassin’s Creed, Uncharted czy God of War. Mamy też możliwość wykupienia abonamentu PlayStation Plus, dzięki czemu co miesiąc będziemy mieć dostęp do darmowych gier i zniżek na kupno nowych tytułów. W PlayStation warto zainwestować wtedy, gdy zależy nam na grach z różnych gatunków, a także wysokiej jakości grafiki.

Xbox, czyli zabawa w amerykańskim stylu

Odpowiedzią na konsolę PlayStation był Xbox – amerykańska wersja tego urządzenia. W czym przypomina swój japoński pierwowzór? Na pierwszy rzut oka sprzęty są do siebie dość podobne – pady mają zbliżony kształt, zaprojektowany tak, by jak najlepiej mieściły się w dłoniach. Rozłożenie klawiszy jest już nieco inne. Które jest wygodniejsze? To wyłącznie kwestia gustu i przyzwyczajenia.

Do konsoli najczęściej dołączany jest jeden pad – drugi dostępny jest osobno. Często w zestawie znajdziemy też grę. Jeśli o nie chodzi: musimy wiedzieć, że Xbox oferuje bardziej ograniczony wybór niż PlayStation. Do najczęściej wybieranych można zaliczyć chociażby Gears of War 4 czy Quantum Break. Co na plus? Zdecydowanie możliwość odtwarzania filmów Blu-ray czy usługa Xbox Play Anywhere, umożliwiająca granie na komputerze i konsoli po zakupie jednego egzemplarza gry. Zobacz dostępne konsole Xbox i przekonaj się, którą wersję najlepiej wybrać.

Nintendo Wii U – przenośna rozrywka

Do kultowych konsol w 2012 roku dołączył jeszcze jeden model, wyprodukowany przez firmę Nintendo. Jego poprzednik, przenośna konsola Game Boy, przed laty była marzeniem nastolatków. Teraz młodsi i starsi użytkownicy znowu mogą bawić się tak jak chcą – w domu, przed ekranem telewizora, lub gdziekolwiek indziej, zabierając konsolę ze sobą. Zobacz konsole Nintendo i kompatybilne z nią gry.

Nintendo Wii U to przenośna konsola, wyposażona w dotykowy, 6,2-calowy ekran. Bateria pozwala na pracę urządzenia do 6 godzin, dzięki czemu możemy zabrać sprzęt ze sobą nawet w dłuższą podróż. Po złożeniu ekranu otrzymujemy pad przypominające te z modeli PlayStation i Xbox.

Jakie gry oferuje Nintendo? Posiada ono własne wydawnictwa, produkujące gry głównie dla młodszych graczy. Znajdziemy wśród nich takie klasyki, jak Mario Kart 8 czy Super Smash Bros.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.