Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

10 Lipca, Piątek, Amelia, Filip, Witalis

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Pielgrzymi z Elbląga ruszyli na Jasną Górę. Od sanktuarium dzieli ich 500 km

29.07.2019, 10:42:00
Pielgrzymi z Elbląga ruszyli na Jasną Górę. Od sanktuarium dzieli ich 500 km
Fot. Ryszard Biel

Ponad 200 wiernych Kościoła katolickiego wyruszyło dziś (28 lipca) w drogę na Jasną Górę. Pierwszego dnia planują pokonać 36 kilometrów i dojść do Dzierzgonia. Cała pielgrzymka potrwa 15 dni. W tym czasie pątnicy przejdą około 500 km.

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze to jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i miejsce pielgrzymkowe katolików w Polsce. Co rok na Jasną Górę wyruszają pątnicy z wielu zakątków kraju, w tym również z diecezji elbląskiej.

Dlaczego warto iść na pielgrzymkę? Powodów jest wiele, ja bym wymienił trzy. Po pierwsze, aby doświadczyć wspólnoty kościoła, która jest bardzo charakterystyczna, wyjątkowa. Po drugie, aby przedstawić Bogu swoje intencje. Czasami w codziennym zabieganiu brakuje czasu na modlitwę, a tutaj jest go pod dostatkiem. Pielgrzymka ma również charakter pokutny. Myślę, że każdy z nas jak spojrzy na swoje życie, to ma za co Boga przeprosić, za co pokutować

- mówi ksiądz Marek Piedziewicz.

XXVII Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę rozpoczęła się dziś (28 lipca) po godzinie 8. Przed wyruszeniem w trasę wierni wzięli udział w mszy świętej odprawionej w katedrze św. Mikołaja. W pielgrzymce udział bierze blisko 200 osób z Elbląga. Po drodze dołączą do nich kolejni pątnicy m.in. z Nowego Dworu Gdańskiego, Morąga, Malborka, Sztumu, Iławy i Kwidzyna.

Pielgrzymi do pokonania mają 500 kilometrów. To oznacza, że dziennie średnio muszą przejść ok. 30 km. Na trasie czeka ich kilka "czterdziestek".

To najtrudniejsze odcinki, najbardziej wymagające fizycznie. Myślę jednak, że nawet gdy ktoś niedomaga fizycznie, a doświadczy pomocy, to może dzięki temu zrodzić się również coś duchowego. Bezinteresowność, miłość, radość, którą otrzymujemy od ludzi, to jest coś, czego na co dzień trochę brakuje, a w warunkach pielgrzymkowych jest tego pod dostatkiem. To jest szczególnie budujące i tworzy niepowtarzalny klimat pielgrzymki

- dodaje ks. Marek.

Mam plastry na otarcia, spray chłodzący, maści przeciwbólowe. Jestem przygotowana. Przed nami 15 dni wędrówki. Liczę na swoją dobrą formę. Na tych dłuższych odcinkach może być ciężko, ale z bożą pomocą dojdę. Po raz pierwszy biorę udział w pielgrzymce. Myślę jednak, że to będzie bardzo fajne przeżycie. Możliwość zbliżenia się do Boga, ale też miłego spędzenia wakacji i poznania nowych ludzi

- mówi Ola Matysiak, jedna z młodszych uczestniczek pielgrzymki.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: “Ciebie Boga wysławiamy”. W czasie wędrówki jej uczestnicy będą odmawiać różaniec w intencjach składanych wcześniej, uczestniczyć w nabożeństwach i korzystać z sakramentów. Na Jasną Górę dotrą 11 sierpnia. Wezmą udział w modlitwie i mszy przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, które zakończą XXVII Elbląską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Pielgrzymka do Częstochowy ( zdjęć 63 )
Dodano: 2019-07-30 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.