Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

16 Grudnia, Poniedziałek, Albina, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Parkowanie przy drogach na plaże w Sztutowie i w Kątach Rybackich za darmo

16.07.2019, 12:21:00
Parkowanie przy drogach na plaże w Sztutowie i w Kątach Rybackich za darmo
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji, IR)

Uchwała Rady Gminy Sztutowo w sprawie stref płatnego parkowania przy drogach na plaże okazała się martwym prawem. Na szczęscie nie spełniły się życzenia Wójta i większości radnych, by stawka za parkowanie dla kierowców wynosiła 20 zł za dzień. Ostatecznie strefy płatnego parkowania nie powstały, a najbardziej zyskali kierowcy, którzy przy drogach dojazdowych mogą parkować bezpłatnie.
 

Początkowo na sesji w maju 2019 Rada Gminy Sztutowo podjęła uchwałę o ustalenu na drodze powiatowej w Sztutowie strefy płatnego parkowania. Parkowanie miało być płatne od poniedziałku do piątku wg. następujących stawek:

 

 


W trakcie dyskusji nad tą uchwałą zwróciłem uwagę, że stawka 20 zł jest zbyt wysoka i złożyłem wniosek o obniżenie opłaty do 10 zł za dzień. Taka stawka obowiązuje np. na wszystkich drogach dojazdowych na plaże w Gdańsku. Zwracałem także uwagę na legalność tej uchwały, biorąc pod uwagę, że dzień po sesji w Sztutowie podjęto uchwałę o likwidacji Zarządu Dróg Powiatowych na czele z dyrektorem Andrzejem Suszkiem, który firmował przez kilka lat umowy na dzierżawę pasa dróg prywatnej firmie.  Te argumenty nie dotarły zbytnio do większości radnych.
 

Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo Marcin Owsiński wówczas udowadniał że stawka 10 zł za dzień jest zbyt niska, bo tyle to on płaci za parkowanie w niektórych miastach (nie podał w jakich, zgodnie z ostatnią nowelizacją ustawy o drogach publicznych tak wysoka opłata jest niemożliwa). Wniosek głosami radnych z komitetu Wójta Roberta Zielińskiego przepadł i nad kierowcami wisiało widmo płacenia za parkowanie tyle co w poprzednich latach.
 

Jednak, aby opłaty mogły być pobierane miejsca w strefach muszą spełniać odpowiednie wymogi - powinny być utwardzone i odpowiednio oznakowane. Właściciel drogi - powiat nowodworski nie wykonał tych prac, co oznacza, że parkowanie przy drogach wiodących na plaże jest bezpłatne.
 

Nie będzie także dzierżawy dla prywatnej firmy, która pobierała bardzo wysokie stawki w poprzednich latach. Wciąż nie jest jasne jeszcze posadowienie słupków, które wbili pracownicy ww. firmy w maju 2019 roku na ul. Morskiej w Sztutowie, przez co pomimo przerywanej linii przy drodze zablokowanych jest kilkanaście miejsc na wysokości ośrodka Bursztynowo. Prosiłem o wyjaśnienie tej sprawy Wójta już maju, bez skutku do dnia dzisiejszego. Jeżeli te słupki zostały wkopane nielegalnie powinny zostać już dawno usunięte. Nie ma wątpliwości, że takie działanie miało na celu ograniczenie miejsc na ul. Morskiej, aby kierowcy parkowali na płatnym parkingu leśnym.
 

Podsumowując, parkowanie przy drogach dojazdowych na plaże w Sztutowie i Kątach Rybackich jest bezpłatne i można z nich korzystać bez ograniczeń. Płatne nadal pozostają parkingi leśne.

 

Igor Rudziński

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.