Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Października, Środa, Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Rekrutacja do szkół średnich: 200 uczniów nie dostało się do żadnej szkoły. Najbardziej oblegane były ZSM i II LO

04.07.2019, 11:47:00
Rekrutacja do szkół średnich: 200 uczniów nie dostało się do żadnej szkoły. Najbardziej oblegane były ZSM i II LO
Fot. Ryszard Biel/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zespół Szkół Mechanicznych i II Liceum Ogólnokształcące to obecnie najpopularniejsze elbląskie szkoły. Nie tylko były najbardziej oblegane w trakcie rekrutacji, ale i przyjęły największą liczbę uczniów - łącznie blisko 750 osób.

W tym roku do szkół średnich startowali jednocześnie absolwenci podstawówek i gimnazjów. Wczoraj (2 lipca) poznali wyniki kwalifikacji. Rekrutacja podwójnego rocznika dla samorządów była wyzwaniem. Obawiano się, że nie dla wszystkich młodych ludzi starczy miejsca w liceach, zawodówkach i technikach. Teraz już wiadomo, że w niektórych miastach czarny scenariusz może się sprawdzić. Przykładowo w Olsztynie mówi się, że 800 osobach, które nigdzie się nie dostały. Jak się okazuje, w Elblągu sytuacja wygląda trochę inaczej.

Papiery do dwunastu elbląskich szkół średnich złożyło 3046 uczniów, czyli dwukrotnie więcej niż w latach poprzednich. W tej liczbie ok. 2 tysiące stanowią mieszkańcy Elbląga. Reszta to młodzież spoza naszego miasta.

Po pierwszym etapie rekrutacji w wybranych szkołach jest jeszcze około 400 wolnych miejsc. 200 uczniów (110 ze szkół podstawowych i 97 z gimnazjów ) nie dostało się do żadnej szkoły. Główny powód to brak spełnienia przez ucznia kryteriów punktowych przyjętych w danej szkole

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Każda ze szkół prowadziła rekrutację dwutorową, to oznacza, że przygotowała zarówno ofertę dla szkół podstawowych, jak i ofertę dla gimnazjów. Łącznie utworzono 97 oddziałów: 48 po szkołach podstawowych (18 w liceach, 20 w technikach, 10 w szkołach branżowych) i 49 po gimnazjach (19 w liceach, 21 w technikach, 9 w szkołach branżowych), wylicza przedstawiciel Ratusza.

Urząd Miejski nie posiada danych,  ilu kandydatów w poszczególnych szkołach przypadało na jedno miejsce. Największym powodzeniem cieszyło się w tym roku II Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Mechanicznych

- dodaje Łukasz Mierzejewski.

Te dwie szkołu przyjęły również największą liczbę uczniów: ZSM (374) i II LO (372). Następne w kolejności są: I Liceum Ogólnokształcące (334 przyjętych), Zespół Szkół Gospodarczych (280), Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych (274), Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących (233) i III Liceum Ogólnokształcące (228).

Młodzi ludzie, którzy w pierwszym etapie naboru, nie dostali się do żadnej szkoły, mają jeszcze szanse. Przed uczniami rekrutacja uzupełniająca.

Wolne miejsca w szkołach będą do podglądu na platformie EPED. Informacji o wolnych miejscach udzielają uczniom i rodzicom również dyrektorzy szkół i Departament Edukacji UM. Natomiast wszelkie formalności dotyczące rekrutacji uzupełniającej załatwiać należy indywidualnie w szkołach - dodaje Mierzejewski.

Więcej informacji na temat rekrutacji znajduje się na EPED.

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.