Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Października, Środa, Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Policjant, ochroniarz, a może agresor? Elbląski funkcjonariusz zamieszany w sprawę pobicia przed nocnym klubem?

24.06.2019, 12:07:00
Policjant, ochroniarz, a może agresor? Elbląski funkcjonariusz zamieszany w sprawę pobicia przed nocnym klubem?
Źródło: https://pixabay.com/pl/ zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Wieczór kawalerski świętowany w elbląskiej dyskotece zakończył się dla grupy z Nowego Dworu Gdańskiego bardzo nieprzyjemnie. Mężczyźni zostali pobici, pan młody został również dźgnięty nożem. Jak twierdzą to dzieło ochroniarzy klubu, w którym spędzili noc. Ten najbardziej agresywny najprawdopodobniej jest elbląskim policjantem. Sprawę bada prokuratura.

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 czerwca przed jednym z elbląskich klubów, w którym wcześniej bawili się mężczyźni - Nas było około 14 osób. Przyjechaliśmy do Elbląga na wieczór kawalerski brata. Podczas zabawy, kilkakrotnie byliśmy zaczepiani przez klientów klubu, którzy najwyraźniej po wypiciu większej ilości alkoholu szukali okazji do bitki - mówi jeden z uczestników zajścia, mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego.

Za którymś z kolejnych razów do akcji wkroczyli jednak ochroniarze. Wyprowadzili grupę nowodworzan z klubu. Tam, jak twierdzą, zostali pobici. Jeden z ochroniarzy, jak podkreśla nasz rozmówca, był wyjątkowo agresywny i brutalny. To on, zdaniem mężczyzny, pobił jego brata i dźgnął go nożem.

Brat dostał nożem w brzuch. Ostrze trafiło w żebra, ale jak mówili lekarze niewiele brakowało, aby ten cios był naprawę poważny. Został również pobity, miał obrażenia twarzy, pękniętą kość policzkową. Ja zostałem mniej pobity, choć do dziś bolą mnie żebra. To miała być spokojna impreza. Nikt normalny przecież, na tydzień przed ślubem nie wszczynałby rozrób i bójek, tak aby pan młody z nożem w brzuchu i pobity wylądował w szpitalu. Gdybyśmy wiedzieli, że to będzie tak wyglądało nigdy do Elbląga byśmy nie przyjechali

- mówi mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego.

Mężczyźni dodatkowy szok przeżyli, gdy dowiedzieli się, że jeden z ochroniarzy jest policjantem. - Trudno mi sobie wyobrazić, aby ktoś taki mógł pełnić funkcję policjanta. Myślę, że sprawiedliwości stanie się zadość i zostanie on ukarany. On nie powinien nosić munduru, to absurd - przekonuje mężczyzna.

Sprawą zajęła się elbląska prokuratura. To śledczy będą musieli ustalić, czy zajście wyglądało tak jak opisują je mężczyźni i czy rzeczywiście największym agresorem był jeden z ochroniarzy. Na razie nikomu nie postawiono żadnych zarzutów.

W Prokuraturze Rejonowej w Elblągu zostało wszczęte śledztwo w sprawie pobicia dwóch mężczyzn przez sprawcę używającego niebezpiecznego przedmiotu, to jest czyn z art. 159 paragraf 1 kodeksu karnego. Postępowanie jest w fazie in rem - nie przedstawiono nikomu żadnych zarzutów. W sprawie, w drodze przesłuchań świadków, gromadzenia dokumentacji ustalane są okoliczności zajścia oraz ustalani są sami sprawczy. Sprawca czynu określonego w art. 159 kk (bójka i pobicie z użyciem niebezpiecznego przedmiotu) podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat

- odpowiada na nasze pytania o śledztwo w sprawie dotyczącej policjanta Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Postępowanie wyjaśniające prowadzone jest również przez policję. Funkcjonariusz zamieszany w pobicie, jak informuje rzecznik KMP w Elblągu, obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Wobec tego funkcjonariusza prowadzone jest również postępowanie wyjaśniające. Każdy policjant, który chce mieć dodatkowe zatrudnienie, musi mieć na to zgodę policji. W tym przypadku ten funkcjonariusz takiej zgody nie miał, ale też nie wiemy, czy on rzeczywiście pracował jako ochroniarz w tym klubie

- mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Do tematu jeszcze wrócimy. Jak się dowiedzieliśmy postępowanie najprawdopodoniej zostało przeniesione do Prokuratry Rejonowej w Braniewie.

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

 1. 1
  0
  ~ Miska
  Wtorek, 25.06

  Jaka nazwa dyskoteki?

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.