Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

5 Lipca, Niedziela, Karolina, Antoni, Filomena

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Sąd orzekł: zatrzymanie Pawła Olechnowicza było bezzasadne

07.06.2019, 05:54:00
Sąd orzekł: zatrzymanie Pawła Olechnowicza było bezzasadne
Pod koniec stycznia br. Paweł Olechnowicz (były prezes Grupy Lotos) na wniosek Prokuratury został zatrzymany na 48 godzin. Dziś, 6 czerwca, Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe orzekł, że zatrzymanie to było bezzasadne. Postanowienie Sądu jest prawomocne.
 
Paweł Olechnowicz przez czternaście lat pełnił funkcję prezesa Grupy Lotos. Najdłużej urzędujący szef państwowej spółki, od 2002 roku, bez przerwy, wygrywał konkursy na stanowisko prezesa. Funkcję tę przestał pełnić w 2016 r.
 
W styczniu br. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Pawła Olechnowicza. Usłyszał on zarzuty dotyczące niegospodarności w zarządzaniu mieniem spółki Lotos SA, wyrządzenia znacznej szkody majątkowej i pomocnictwa w przestępstwie.
 
 
Sąd stwierdził, że nie istniały podstawy do zatrzymania, ale jednocześnie było ono legalne i prawidłowo przeprowadzone
 
- poinformował PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku, Tomasz Adamski.
 
 
Sąd wydał postanowienie, w którym stwierdził, że zatrzymanie pana Pawła Olechnowicza było zatrzymaniem niezasadnym i nie było żadnych podstaw do zatrzymania pana Pawła Olechnowicza. W najbliższym czasie podejmiemy krok w postaci złożenia wniosku o zadośćuczynienie za niesłuszne zatrzymanie
 
- powiedział w rozmowie z nami Januszm Kaczmarek, obrońca Pawła Olechnowicza.
 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.