Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Lutego, Czwartek, Leon, Ludmila, Eustachy

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Za nami 74. rocznica wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Stutthof

11.05.2019, 07:47:00
Za nami 74. rocznica wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Stutthof
fot. Patryk Mamczyński

Dziś, 9 maja, o godz. 12.00, odbyły się obchody uczczenia wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Stutthof. Uroczystości odbyły się pod obeliskiem upamiętniającym Podobóz w Elblągu znajdującym się ul. Lotniczej. Przy Pomniku Ofiar Obozu Stutthof zebrali się politycy, kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych.

Założony w 1939 roku, przez Niemców obóz w Sztutowie, był jednym z najdłużej działających obozów znajdujących się na terenie Polski. Dokładnie 74 lat temu, 9 maja 1945 roku, radzieckie wojska wyzwoliły obóz koncentracyjny Stutthof.

Obóz w Sztutowie był jednym z głównych miejsc, które służyło masowej eksterminacji ludności na terenie Rzeszy Gdańsk- Prusy Zachodnie. Charakteru obozu masowej zagłady nabrał, w 1944 roku, kiedy to, włączono go do realizacji „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej".

Przez obóz koncentracyjny w Sztutowie, przeszło około 120 tysięcy więźniów. Byli oni obywatelami 25 krajów. Liczbę ofiar szacuje się na ponad 65 tysięcy.

Udział w uroczystości wzięli elblążanie oraz przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich, którzy złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem znajdującym się przy ul. Lotniczej. W tym miejscu obecnie znajduje się kamień upamiętniający ofiary, które poniosły śmierć w podobozach znajdujących się w Elblągu

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów 74. rocznicy wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Stutthof.
 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Za nami 74. rocznica wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Stutthof ( zdjęć 35 )
Dodano: 2019-05-10 | fot. Patryk Mamczyński

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.