Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

19 Lutego, Środa, Arnold, Konrad, Marceli

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Rewitalizacja Kolei Nadzalewowej? "Ta inwestycja uzupełnia się z przekopem Mierzei"

11.03.2019, 07:09:00
Rewitalizacja Kolei Nadzalewowej? "Ta inwestycja uzupełnia się z przekopem Mierzei"

To będzie już kolejna próba reaktywowania Kolei Nadzalewowej. Projekt uchwały w tej sprawie stanie na najbliższej sesji sejmiku warmińsko-mazurskiego. Uruchomienie połączenia Elbląg - Braniewo współgra z rządowym projektem przekopu Mierzei Wiślanej, przekonuje Marcin Kazimierczuk (PiS), radny wojewódzki.

Szansę na reanimację Kolei Nadzalewowej, radny PiS, upatruje w rządowym programie Kolej Plus, z którego można się starać nawet o 85 proc. dofinansowania. Marcin Kazimierczuk po raz drugi już próbuje zainteresować zarząd województwa ta możliwością ratowania zabytkowej trasy.

Pierwszą próbę radny podjął w styczniu tego roku. Wtedy skierował do marszałka interpelację w tej sprawie przywrócenia połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej.

Przywrócenie połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej: Elbląg, Tolkmicko, Frombork, Braniewo, dzięki wykorzystaniu rządowego programu Kolej Plus będzie także komplementarne z rządowym projektem przekopu Mierzei Wiślanej. Celem tego programu jest zwiększenie bezpieczeństwa i obronności w regionie poprzez otwarcie Zalewu Wiślanego na Morze Bałtyckie oraz na inne istniejące drogi. Kanał żeglugowy ma doprowadzić także do zniesienia istniejących barier infrastrukturalnych, które ograniczają rozwój północno-wschodniej cześci Polski, szczególnie miasta Elbląg, powiatu elbląskiego oraz braniewskiego.

- przekonuje w interpelacji radny Marcin Kazimierczuk.

Wznowienie połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej daje możliwości stworzenia ciekawych opcji transportowych nie tylko do Braniewa, Tolkmicka czy Fromborka, ale także, z wykorzystaniem promu pasażerskiego przez Zalew Wiślany do Krynicy Morskiej, do której dojazd drogowy jest ur trudniony z powodu korków. Taka organizacja transportu służyłaby także ożywieniu miasteczek i miejscowości nad Zalewem Wiślanym

- dodaje radny.

Ta próba się nie powiodła. Marszałek skierował ten temat na Komisję Strategii i Rozwoju. Stanął on również podczas sesji sejmiku w luty - o tym pisaliśmy tutaj, ale bez większych nadziei na realizację.

Radny PiS tematu nie zamierza jednak odpuścić. Teraz radny złożył inicjatywę uchwałodawczą, którą podpisało pięciu radnych z klubu PiS.

Projektu uchwały zakłada, że sejmik województwa warmińsko-mazurskiego złoży wniosek o włączenie do programu Kolej Plus rewitalizacji Kolei Nadzalewowej i przywrócenia połączenia na trasie Elbląg-Braniewo. Co więcej, podejmie się opracowania studium wykonalności tej inwestycji. Czy taki projekt zyska głosy większości radnych wojewódzkich? Dowiemy się już podczas najbliższej sesji, 26 marca.

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.