Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

19 Lutego, Środa, Arnold, Konrad, Marceli

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"A na drzewach zamiast liści..." IV Elbląski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

03.03.2019, 18:21:00
"A na drzewach zamiast liści..." IV Elbląski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Fot. Ryszard Biel

Okrzyki" Armia wyklęta, każdy patriota o was pamięta" mieszały się z "A na drzewach, zamiast liści będą wisieć komuniści" podczas wczorajszego Elbląskiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego, stowarzyszeń patriotycznych i kibice przeszli ulicami Elbląga.

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowano w Elblągu po raz czwarty. Tym razem odbyło się ono w sobotę (2 marca), dzień po obchodzonym 1 marca Narodowym Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Uczestnicy wydarzenia spotkali się o godzinie 15 na Skwerze Rotmistrza Witolda Pileckiego. Tam odbyły się przemówienia, złożono również kwiaty przed Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego.

Prawda o działalności wyklętych przez komunistów wojowników przetrwała i na szczęście wychodzi na jaw. Wreszcie dziś docenia się ich dorobek i wkład w walkę o wolność naszej umiłowanej Ojczyzny. Żołnierze niezłomni walczyli przecież o wolną i sprawiedliwą Polskę, w której nie będzie miejsca na żaden zbrodniczy totalitaryzm taki jak: nazizm, komunizm, faszyzm, czy banderyzm, a znajdzie się miejsce dla wszystkich niezależnie od tego, jakiego są wyznania, koloru skóry, czy przekonań politycznych, z tym jednakże ważnym zastrzeżeniem, że będą oni zawsze wierni Polsce, jej patriotycznym ideałom, chrześcijańskim korzeniom, tradycji, historii, kulturze i co najważniejsze nie będą działać na jej szkodę

- przemawiał jeden ze współorganizatorów marszu.

Żołnierzy niezłomnych nazywa się chłopcami twardymi jak stal - dodał przemawiając do uczestników wydarzenia. - Jakże to trafne określenie. We współczesnym świecie, w którym brakuje wybitnych autorytetów, bez najmniejszego zawahania się można ich do tego grona zaliczyć. Należy się na nich wzorować i godnie czcić pamięć o ich bohaterskich czynach. Współcześni Polacy, a zwłaszcza młode pokolenie, powinni brać z nich przykład, w jaki sposób należy walczyć o wolną i sprawiedliwą Polskę, jak być stanowczymi, pokornymi i pomocnymi dla innych ludzi.

Ze skweru uczestnicy wydarzenia, w asyście policji, przeszli ulicami: Traugutta, Górnośląską, Agrykola na rondo "Żołnierzy Wyklętych". Tam odśpiewali hymn i odpalili race.

Organizatorami Elbląskiego marszu są: Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci, ONR Brygada Warmińsko-Mazurska, Pomorski Okręg Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz Komitet Społeczny Zjednoczeni Dla Narodu.


 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.