Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Października, Środa, Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Wyborcy PiS nie przejęli się "taśmami Kaczyńskiego" - wyniki badania

09.02.2019, 08:16:00
Wyborcy PiS nie przejęli się "taśmami Kaczyńskiego" - wyniki badania

Politycy są podzieleni w ocenie rozmów biznesowych, w których uczestniczył Jarosław Kaczyński. Co zrozumiałe - opozycja go atakuje, a PiS broni. W badaniu na panelu Ariadna Wirtualna Polska zapytała, co sądzą o tym Polacy?

 

Sprawa zyskała ogromny rozgłos. Aż 80 proc. ankietowanych zna sprawę choćby tylko ze słyszenia (82 proc. wyborców PiS i 89 proc. wyborców Platformy Obywatelskiej).

A czy taśmy zaszkodzą PiS? 40 proc. badanych odpowiedziało na to pytanie twierdząco. Odmiennego zdania było 34 proc. ankietowanych. 26 proc. nie potrafiło udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

 

Nieco inaczej widzą to wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. 60 proc. z nich wyraziło przekonanie, że "taśmy Kaczyńskiego" nie zmniejszą poparcia dla PiS, a tylko 21 proc. jest przekonanych, że partia zapłaciu utratą poparcia.

Nie najgorzej – z punktu widzenia PiS i Kaczyńskiego przedstawia się również ocena jego zaangażowania w rozmowy biznesowe. Choć większość ankietowanych postrzega to negatywnie, to wśród wyborców PiS ponad połowa – 51 proc. – uznała, że Jarosław Kaczyński ma prawo angażować się w działalność biznesową.

 

71 proc. uczestników badania uznała, że należy wprowadzić w Polsce całkowity zakaz angażowania się polityków w "jakąkolwiek działalność biznesową". Wyborcy PiS w tym przypadku znów poszli "pod prąd" – za zakazem jest połowa z nich.

 

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 1-4 lutego 2019 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1060). Kwoty dobrane według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.