Na co dzień pan Piotr Lichociński uczy wychowania fizycznego, od święta wciela się w Józefa Piłsudskiego. Jak elbląski Marszałek dba o wąsy i kto namówił go do wcielenia się w wielkiego Polaka? Tego mogliśmy dowiedzieć się 11 listopada, oglądając Dzień Dobry TVN.
Piotr Lichociński i Mirosław Szczubełek, sobowtóry Józefa Piłsudskiego, zagościli w niedzielę, 11 listopada, na antenie Dzień Dobry TVN. Reporterka Katarzyna Jaroszyńska zapytała panów między innymi o to, czy ich wąsy są prawdziwe i jak reagują na nich ludzie? Jak odpowiedzieli, możemy zobaczyć tutaj.
Pan Piotr przez wielu elblążan znany jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener przez kilka lat uczestniczył w miejskich uroczystościach 11 listopada, wcielając się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Jak wspominał na antenie TVN, osobą, która przekonała go do tego, był Piotr Imiołczyk, nauczyciel historii i odtwórca historyczny z Elbląga.
Piotr Imiołczyk zaproponował mi to we wrześniu, więc trochę późno. Powiedziałem, że mam małe wąsy, ale tak to się zaczęło. W rekonstrukcjach plenerowych brałem udział w 2013, 2014 i 2015 roku
- wspominał Piotr Lichociński.
Najważniejszym atrybutem wszystkich sobowtórów Józefa Piłsudskiego są wąsy. Nic więc dziwnego, że i o nie zapytała panów dziennikarka DD TVN.
- Wąsy zapuszczam, starając się upamiętnić tę datę 11 listopada już 4, 5 miesięcy wcześniej - dodał nauczyciel z Elbląga.
Elblążanin uczestniczy również w plebiscycie internetowym "Szukamy Marszałka", zorganizowanym przez Gminę Miasto Sulejówek z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs miał się zakończyć 11 listopada. Doszło jednak do nieprzyjemnej dla pana Piotra i tych, którzy go wspierali sytuacji.
Elblążanin zebrał najwięcej głosów (982) i mógł spodziewać się wygranej. Jednak, jak dowiedzieliśmy się od organizatora, tak się nie stało. Termin zakończenia konkursu został przesunięty.
Ze względu na niewielkie zainteresowanie konkursem zdecydowaliśmy się przedłużyć przyjmowanie zgłoszeń. Liczyliśmy na siłę mediów społecznościowych, że konkurs "nakręci" się dzięki nim. Tak się nie stało. Mamy nadzieję, że uda nam się to teraz dzięki pomocy TVP. Termin zakończenia konkursu planujemy na grudzień, styczeń. Informację na ten temat jeszcze dzisiaj (13 listopada) zamieścimy na stronie internetowej konkursu. Cieszymy się, że w Elblągu jest również zainteresowanie naszym konkursem. Przepraszamy za niedogodności
- mówi Remigiusz Górniak, zastępca burmistrza Sulejówka.
Piotr nadal potrzebuje wsparcia elblążan. Więcej informacji na temat plebiscytu i możliwości oddawania głosów znajdziemy tutaj.
NJ
Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.
Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com
W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.
Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.