Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Października, Środa, Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Najlepsze formacje kabaretowe zagościły w Elblągu - zobacz zdjęcia

10.10.2018, 07:34:00
Najlepsze formacje kabaretowe zagościły w Elblągu - zobacz zdjęcia
fot. Majka Brejdak
W niedzielny wieczór (7.10.) elbląska Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR zamieniła się w stolicę kabaretu. Na scenie zagościły najlepsze formacje kabaretowe, które zaprosiły na zabawę stulecia, by w ten sposób świętować wspólnie 100-lecie Niepodległości Polski.
 
Elblążan rozbawiali kolejno Ireneusz Krosny, Kabaret Nowaki, Marcin Daniec, Kabaret Moralnego Niepokoju, Igor Kwiatkowski i Kabaret Skeczów Męczących. Całość znakomicie poprowadził autor scenariusza, Robert Górski. Widowisko, w którym co roku mogą uczestniczyć mieszkańcy kilkudziesięciu miast, w tym elblążanie, zgromadziło w Hali MOSiR miłośników dobrego humoru.
 
Założeniem organizatorów, jak czytamy w oficjalnej nocie o siódmej edycji Polskiej Nocy Kabaretowej było pokazanie, „że Polacy potrafią świętować z pompą i na wesoło.(…) Polska od stu lat jest niepodległa! Przez cały rok będziemy przemierzać Polskę z programem przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. To wyjątkowa rocznica, którą uczcimy w absolutnie szalony sposób. Jesteśmy niezwykle radosnym, kreatywnym i dumnym narodem i taki też będzie wspólny kabaretowy wieczór".
 
Tak więc w ciągu ponad trzygodzinnego spotkania były skecze nawiązujące do bliższej i dalszej historii, ukazujące przywary rodaków oraz komentujące aktualną sytuację polityczną w naszym kraju.
 
- Ubaw po pachy – wyznała rozbawiona pani Iza. – Zresztą jak co roku.
 
- Bardzo super – dodał pan Daniel. – Daniec był najlepszy.
 
I choć rzeczywiście Marcin Daniec zebrał ogromne salwy śmiechu, to „złoto” w tej konkurencji zasłużenie wywalczył Igor Kwiatkowski. Znany głównie jako Mariolka, w męskiej odsłonie pokazał jak dobrze zna naturę kobiet. Panie śmiały się najgłośniej, gdy satyryk obnażał damskie sztuczki stosowane wobec partnerów. Co ważne zdradzał również o czym w takich sytuacjach myślą panowie. Dla tych ostatnich zdradził swoją metodę na okiełznanie żony.
 
- Przez wiele lat kabarety nie zajmowały się już polityką, a teraz sytuacja zmusza do powrotu, do tej tematyki – przyznał pan Stefan. – Kiedyś, w czasach „jedynie słusznych”, satyrycy byli głosem narodu. Długi czas nie było potrzeby, by wytykać władzy jej błędy. Teraz niestety znowu muszą o tym mówić. Bryluje w tym pan Daniec. Trzeba przyznać, że robi to znakomicie.
 
- Popłakałam się ze śmiechu słuchając Igora Kwiatkowskiego – stwierdziła pani Joanna. - W bardzo zabawny sposób mówił o naszych sposobach na mężczyzn. Zresztą słyszałam, że to kobiety śmiały się najgłośniej. Zdemaskował nas koncertowo.
 
 

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / ( zdjęć 0 )
Dodano: | _INFO_ELBLAG_PL

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.